BMW Bannerı
Otomobilkolik
Genel OTOMOBİL Skoda

Skoda Superb artık hibrit!

Skoda, Yenilenen Superb’in şarj edilebilir ve kendi kendini şarj edebilen hibrit teknolojisine sahip motoru ile markanın elektrikli mobilite dönemine start veriyor. 

Skoda, yenilenen Superb ile birlikte modele yeni teknolojiler, daha keskin tasarım ve daha sofistike bir kabin getirdi. Daha dinamik ve zarif tasarıma sahip olan Superb, yeni teknolojiler ve daha sofistike kabiniyle de dikkat çekiyor. Full LED Matrix farların yanı sıra birçok yeni teknolojiyle donatılan model, bir kez daha sınıfındaki referans noktası oldu. 

Skoda, Superb’in tasarımına da farklılık getirerek, özellikle ön bölümü dikkatli bir şekilde güncelledi. Yeniden tasarlanan ön tamponla birlikte aracın uzunluğu artırıldı. 625 litrelik bagaj kapasitesine sahip olan Superb sedan bir kez daha sınıfındaki geniş bagaj hacmini ve yaşam alanını sunuyor. Skoda’nın yenilenen ön panjuru da, daha büyük ve daha dikkat çekerken, tampon ile birlikte büyük bir uyuma sahip. Daha keskin ön farların yanı sıra arka bölümde de, LED farlarla birleşen yatay krom detaylar dikkat çekiyor. 

Daha etkileyici kabin 

Skoda yenilenen Superb ile birlikte yüksek konforu daha sofistike bir kabin ile buluşturdu. Gösterge panelinde ve kapı döşemelerinde kullanılan yein krom detaylar daha zarif bir görünüm sağlarken, yeni koltuk döşemeleri de eklendi. 

Üç dizel ve üç benzinli motor seçeneği 

Skoda Superb’de şarj edilebilir hibrit versiyonun yanı sıra altı motor seçeneği ve 10 farklı motor/şanzıman kombinasyonu sunulacak. Dizel motorlar arasında 120 HP’lik 1.6 litre TDI, 150 HP’lik 2.0 TDI ve 190 HP’lik 2.0 TDI seçenekleri yer alacak. Diğer yandan benzinli motor seçeneklerinde giriş seviyesinde 150 HP’lik 1.5 TSI, 190 HP’lik 2.0 TSI ve 272 HP’lik 2.0 TSI motorlar sunulacak. Otomatik şanzıman olarak ise 7 ileri DSG çift kavramalı tercih edilebilecek. 

Geliştirilmiş güvenlik sistemleri 

Superb’de yeni güvenlik teknolojileriyle birlikte Skoda’da ilk kez kullanılan güvenlik özellikleri de sunuluyor. Öngörülü Hız Sabitleyici sistemin son versiyonu, camda yer alan kameradaki görüntünün anı sıra navigasyon sistemini de kullanarak hız sınırlamalarını önceden belirleyerek otomatik olarak aracın hızını ayarlıyor. Yeni Acil Durum Asistanı ise çoklu şeride sahip yollarda acil durumda aracı otomatik olarak güvenli bir şekilde yol kenarına alabiliyor. Skoda Superb’de aynı zamanda Yaya Koruma özelliğine sahip Ön Asistan da yer alıyor. 

Autodesk VRED Design 2019.3

Hibrit Superb 218 HP Gücüyle Fark Yaratacak 

Skoda, şarj edilebilir hibrit Superb iV modeliyle hem yüksek performans hem de düşük yakıt tüketimiyle çevreci bir sürüş sunacak. Skoda’nın ilk şarj edilebilir hibrit modeli olan Superb iV, 156 HP üreten 1.4 litre TSI benzinli motoru, 85 kW’lık elektrik motoruyla kombine ediyor. Hibrit sistemin toplam gücü ise 218 HP ve 400 Nm olan hibrit Superb, böylece performanstan asla ödün vermiyor. CO2 emisyonları 40 g/km’nin altında olan Superb hibrit, 13 kWh bataryası sayesinde, sadece elektrikli olarak 55 km menzile sahip. Fren yaparak kendi kendine şarj olabilen Superb aynı zamanda prize takılarak da şarj edilebiliyor. Hibrit Superb’in menzili ise 850 km olarak dikkat çekiyor. 

Maceracılar için ilk kez: Superb Scout 

Superb’in hibrit modelinin sunulmasının yanı sıra, yenilenen modelde da ilk kez Scout versiyonu yer alacak. Maceracı kullanıcıları hedefleyen Superb Scout, yerden daha yüksek yapısı ve dört çeker sürüşüyle her türlü yol koşuluyla mücadele edebilecek şekilde geliştirildi. 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik şanzımanla sunulacak Superb Scout, 2.0 litre TDI dizel (190 HP) ya da 2.0 litre TSI benzinli (272 HP) motorlarla tercih edilebilecek. 

superbArnold

18 inç özel jantlara ve gövde koruma paketine sahip olan Superb Scout, standart modele göre 15 mm daha yüksek. İçeride de Scout versiyonuna özgü detaylar dikkat çekiyor. Özel ahşap efektli kaplamalar, Scout’a özel koltuk döşemeleri ve opsiyonel olarak alınabilen alcantara/deri koltuklar ve ortadaki ekrana yerleştirilen off-road göstergeleri modelin fark yaratan özellikleri oldu. Superb Scout‘ın 660 litre bagaj kapasitesi ise, koltuklar katlandığında 1950 litre oluyor. 

Diğer Yazılar

Mercedes A45 AMG Afrika Çöllerinde

Pirelli, Trek-Segafredo bisiklet takımı ile iş birliği anlaşmasına imza attı

admin

Karşınızda Tamamen Yeni Porsche 911 Turbo S

admin