BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Genel Jaguar OTOMOBİL YENİLİK

Sınıfında Lider Olan Jaguar XF Yenilendi

XF_R-Sport_RhodiumSilver_005

Yapısında kullanılan yoğun alüminyum sayesinde sınıfında lider olan Jaguar XF yenilendi. Daha verimli ve teknoloji ile harmanlanmış olan yeni model artık 80 kg hafif. Eskisine oranla daha rafine olan XF, dinamik tasarımıyla da dikkat çekiyor.Zarif, gelecekten haber veren ufak tefek çıkıntılarla ve olağanüstü aerodinamik verimliliği ile cömert boyutlara birleştiriyor. Sürtünme kat sayısı ise sadece 0.26 Cd. Arka koltuk alanı konusunda sınıfında lider olan Jaguar XF mevcut iç hacime; 27 mm diz mesafesi, 15 mm ayak bölmesi ve 24 mm omuz mesafesini kabine kazandırıyor. Segmentinde olmayan bir hibrit motora da kavuşan model, 104 g/km karbon salınımı yapıyor.

Yenilenen XF’e 10.2 inç’lik dokunmatik bir bilgi-eğlence sistemi de eşlik ediyor. Bu ekran tüm versiyonlarda standart olacak. InControl Touch Pro – 825W Meridian dijital surround sistemi, navigasyon, kesintisiz iOS ve Android bağlantısı ve 17 hoparlör mükemmel müzik ziyafeti için XF’de yer alıyor. 12.3 inç’lik TFT gösterge paneli görsel temalar ve tam ekran gezinme şeklinde konfigüre edilebiliyor.

Model gamımı en üstübde 380 bg’lik V6 benzinli Supercharger’lı bir ünite bulunuyor. Bu motor bildik sekiz kademeli otomatik şanzımanla, 163 bg gücündeki dizel versiyon içinse yeni bir altı ileri manuel şanzıman üretilmiş.  Çift salıncaklı ve integral bağlantı süspansiyon olağanüstü sürüş konforunu maksimuma taşımak için revize edilmiş. All-Surface Progress sistemi sayesinde kar ve buz gibi düşük sürtünmeli yüzeylerde sorunsuz ve zahmetsizce ilerlemeyi sağlıyor.  Ayrıca yeni Jaguar XF modelinin; yüksek kontrastlı renkler, acil frenleme, adaptif cruise control sağlayan bir lazer head-up display, akıllı şerit assistanı ve tam LED farlar dahil olmak üzere ek bir çok teknolojide yer alıyor. İngiltere’deki başlangıç fiyatıysa £ 32,300.00.

 

 

 

Diğer Yazılar

Sınırlı sayıda üretilecek olan Ferrari SF90 XX Stradale

Ahmet Armağan

Pirelli, bir süre önce bir lastiği 5G ağına bağlayan ilk şirket oldu

admin

Mercedes-Benz E-Serisi ailesi, dört üyesiyle karşınızda

Ahmet Armağan