Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Shell, BMW'nin Motor Yağı Tedarikçisi Oldu | Otomobilkolik
BMW OTOMOBİL SEKTÖREL

Shell, BMW’ninMotor Yağı Tedarikçisi Oldu

Shell, 2015 yılı başından itibaren 140’tan fazla ülkede BMW AG’nin satış sonrası hizmetlerde BMW, BMW i, BMW M, MINI ve BMW Motorrad markalı araçları için dünyada tavsiye ettiği tek motor yağı tedarikçisi oldu.

Türkiye, Çin, Almanya, Rusya, Güney Afrika, Güney Kore, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 140’tan fazla ülkeyi kapsayan global anlaşma yapıldı. Shell’in PurePlus Teknolojisi ile üretilen yüksek performanslı motor yağları, BMW’nin 3500’ün üzerinde sayıdaki servis noktasında müşterilerin kullanımına sunuldu.

Seyfettin-UzuncakmakShell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak “Dünyanın önde gelen iki lider markanın yaptığı bu anlaşma ile BMW ve MINI müşterilerine yüksek performans ve teknoloji sunulacak. Shell olarak BMW’nin dünyada tavsiye ettiği motor yağı üreticisi oluşumuzdan dolayı çok gururluyuz. Shell & Turcas olarak da bu küresel işbirliğini Türkiye otomotiv sektörüne taşıdık” dedi.

Bu anlaşmanın Türkiye otomotiv sektörü için önemini vurgulayan Uzunçakmak, sözlerine şöyle devam etti:
“Shell dünyada ve Shell &Turcas Türkiye’de, madeni yağlar pazarında 8 yıldır arka arkaya lider marka oldu. Hem dünyada hem Türkiye’de otomotiv üreticileri ve distributörleri tarafından tercih edilen bir iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Shell’in madeni yağ alanındaki uzmanlığı ve devrim niteliğindeki teknolojisinin dünyanın lider otomobil ve motosiklet üreticilerinden biri olan BMW tarafından takdir edilmesi çok değerli. Dünyada BMW ile yapılan bu işbirliğini, Türkiye’ye de taşımaktan çok gururluyuz”.

PurePlusShell ve BMW arasındaki global anlaşma çerçevesinde BMW ve MINI markalı motor yağlarını tedarik edecek. Yetkili servis ağında müşteriler ile buluşturacak. Shell’in tedarik ettiği motor yağları, BMW’nin ve MINI’nin belirlediği motor spesifikasyonlarına uygun şekilde yeni geliştirdiği PurePlus Teknolojisi ile destekleniyor. Shell’in PurePlus Teknolojisi, motor yağı üretiminde bir devrim niteliği taşıyor. Shell’in 40 yılı aşkın süren araştırmalar sonunda geliştirdiği devrim niteliğindeki patentli PurePlus Teknolojisi ile doğalgazı sıvıya dönüştürerek saf ve temiz bir baz yağ elde ediyor.
Türkiye’de iş birliği çerçevesinde Borusan Otomotiv de, tüm yetkili servis ağında Shell tarafından üretilen BMW ve MINI markalı motor yağlarının kullanılmasını tavsiye edecek.

Diğer Yazılar

Son yıllara damgasını vuran 10 özel Ferrari

admin

Subaru Tarafından Çok Avantajlı Bir Kampanya

Borusan’da Elektrifikasyon Dönüşüm Platformu (EDP) ile dönüşüm başladı

Ahmet Armağan