BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Genel OTOMOBİL Seat YENİLİK

SEAT CUPRA markasının yepyeni modelleri resmen tanıtıldı

SEAT CUPRA modelleri resmen tanıtıldı.

CUPRA SEAT’ın bağımsız bir markası oldu

CUPRA Formülü: Teklik, Zindelik ve Performans üçlemesiyle lanse ediliyor.

CUPRA Ateca, piyasaya sürülecek yeni markanın ilk aracı olacak.

CUPRA TCR ise yeni markanın ilk yarış otomobili olarak karşımıza çıkıyor.

SEAT’in her zaman sportifliğini en üst düzeyde ifade eden CUPRA, dünyadan otomobil meraklılarını büyüleyecek bir marka olacak.

CUPRA, SEAT ile bağlantılı modeller geliştirmek ve bağımsız büyüme konusundaki kararlılığı ile yaratılmış olan bir marka. Bu hareketle, marka, Avrupa’da yaklaşık 260 seçilmiş SEAT bayisinde özel bir şekilde sunulacak.

CUPRA ATECA

Bu ailenin ilk modeli olan CUPRA Ateca, 2.0 TSI motoru 300 PS güç (221 kW) sunuyor. Yeni Emisyon yasalarını yerine getirmek için yeni tasarlanmış Otto Partikül Filtresi Sistemi ile çalışan teknolojik olarak en gelişmiş motorlardan biri. Bu motor, daha gelişmiş, daha güçlü bir ses ile birlikte geliyor ve aynı zamanda daha hızlı, pürüzsüz ve daha hassas değişikliklerle yeni geliştirilmiş bir 7 ileri DSG şanzıman ile donatıldı. Şanzımanın gelişimi, mükemmel performansı düşük yakıt tüketimi ve emisyon seviyeleri ile birleştirmek üzere değiştirildi. CUPRA Ateca, dünyadaki en güvenli, en gelişmiş entegre çekiş sistemlerinden biri olan 4Drive çekiş sistemi ile birlikte geliyor. 

CUPRA TCR

CUPRA TCR markanın ilk yarış otomobili olacak. 2018 sezonunda TCR serisinde resmen yarışacak. Yeni CUPRA TCR, normal CUPRA modeline farklı tamponlar, direksiyon simidi, kaput ve kepçe koltuklarıyla resmi ve sembolik bakır rengi ile ön ve arka kısımda yeni CUPRA logosunun yanı sıra uyarlanmış yeni bir ECU ile gelecek.

Gelecekteki projeler

Bu özel etkinlik için yeni marka CUPRA Ibiza ve CUPRA Arona ile yeni CUPRA dünyasının gücünü sergilemek için tasarım çalışmaları gerçekleştirdi. Bu otomobiller CUPRA serisinin bir parçası olarak henüz teyit edilmemiş olsalar da tasarım ve teknoloji açısından yeni markanın potansiyelini göstermek için güçlü tasarım çalışmaları ve CUPRA unsurlarını farklı segmentlere kadar genişletme imkânı sunuyorlar.

SEAT Leon CUPRA R ST

Sergilenen CUPRA modellerine ek olarak, bir başka model de, SEAT Leon CUPRA R ST piyasaya sürülüyor. Bu kez, CUPRA R, sofistike, farklı ve yüksek performanslı bir ailenin üyelerini memnuniyetle karşılıyor. SEAT Leon CUPRA R ST, otomobilin ayırt edici tasarımı doğrultusunda bakır detaylarıyla göze çok farklı görünüyor. Araç, 2.0 TSI 300 PS motor, 4Drive dört teker çekiş sistemi ve DSG şanzımanla birlikte ayrıca karbon fiber aerodinamik parçalar, duygusal egzos sesi, bakır alaşım jantlar ve performans frenleriyle donatılmış olacak. ST, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilecek. 

Diğer Yazılar

%100 elektrikli yeni Citroen e-C4 ve yeni C4 tanıtılıyor

admin

RAV4 Adventure ile macera tam gaz

Ahmet Armağan

Hyundai i20 Modeli Akıllı Donanımları İle