OTOMOBİL Renault YENİLİK

Renault Megane R.S. her zamankinden daha iddialı olarak geri döndü

Renault Megane R.S. her zamankinden daha iddialı olarak geri döndü.

İlk kez Eylül 2017’de Frankfurt Motor Show’da tanıtılan tamamen yeni Renault Mégane R.S. hızlı hatchback meraklıları tarafından hevesle beklenen bir modeldi. Tıpkı öncülleri gibi yeni Mégane R.S’de C-segmentindeki “hothatch” pazarındaki iddiasını sürdürmeyi hedefliyor. Her zaman olduğu gibi üçüncü nesil Mégane R.S.’de Renault Sport uzmanlığı ve tutkusu ile yaratıldı. 

Güçlü tasarımı ve performansa odaklı yapısı yeni Renault Mégane R.S’in üstü sürüş keyfi markanın motorsporları başarısının bir yol otomobiline yansıması olarak gösterilebilir. 

Benzersiz 4CONTROL dört tekerlekten direksiyon sistemi, düşük hızlarda, yüksek hızlarda ve çeviklikte dengeli bir sürüş sağlıyor. 

Dünyanın en güçlü 1.8 litrelik motoru Renault Sport Cars ve Renault Sport Racing mühendislerinin ortaklaşa yürüttüğü geliştirme çalışmaları sayesinde 280 HP güç ve 390Nm tork üretiyor.

Verimli Çift Debriyajlı (EDC) şanzıman seçeneği manuel şanzımanın yanında alternatif olarak mevcut.
Yeni Megane R.S.’de iki tip de şasi yer alıyor. Sport veya Cup.

Sport şasi, sportif sürüşü sınıfındaki en iyi verimlilikle sağlarken, Cup şasi; yarış otomobiline yakın bir his ve performans sunuyor. 

Yeni S. Monitor Expert, sürüşlerin kayda alınması ve ardından R.S.’de analiz edilebilen artmış gerçeklik videoları oluşturmak için telemetri verilerini yerleştirmelerine izin veriyor. 

Diğer Yazılar

Mitsubishi Kasım Kampanyası Başlıyor

Yeni Porsche Panamera Artık Daha Sporcu

Renault yeni hafif ticari modellerini tanıttı

Ahmet Armağan