Renault TEST SÜRÜŞLERİ

Renault Captur 1.3 TCe EDC test sürüşü

Renault Captur 1.3 TCe EDC test sürüşü için direksiyona geçiyoruz. Yeni Renault Captur, geliştirilmiş bir iç mekan, bol miktarda yerleşik teknoloji ve güven verici güvenlik seviyeleri ile tamamen büyümüş olarak karşımıza çıkıyor

2013’te küçük SUV pazarı yeni şekillenmeye başlamıştı. Daha büyük Nissan Qashqai, kanıtlanmış bir satış başarısıydı. Otomobil üreticileri sürücülerin, beş kapılı bir hatchback’in kompakt boyutlarıyla eşleşen yükseltilmiş bir sürüş pozisyonuyla sahip crossover stilinin bir hayli beğenildiğini fark etti. 

Nissan, Qashqai’nin ardından Juke’u piyasaya sürdü. Peugeot 2008, MINI Countryman, ve Ford EcoSport da yeni müşterilerle mücadele etmek için sahnedeydi. Renault’da Captur ile 2014 yılındn itibaren bu segmentte boy göstermeye başladı.

Clio temeli üzerine inşa edilen B-segmenti SUV, 2017 yılında makyajlandı ve bugün de tamamen yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Captur iç mekanı nasıl?

Yeni Captur, yerini aldığı modelden 110 mm daha uzun, 19 mm daha geniş ve 17 mm daha uzun olup, aile için çok ihtiyaç duyulan bir iç alan sağlarken, ön ve arkada daha geniş bir ızgara ve LED ışık grubu sunuyor. 

İç mekan da eskisine göre hem daha şık hem de daha konforlu. Ayrıca son derece de teknolojik. Akıllı kokpit, yüksek orta konsol, E-shifter vites kolu, titizlikle işlenmiş detaylar ve yeni koltuk mimarisi öne çıkan yenilikler arasında yer alıyor. 

Renault Captur donanım özellikleri neler?

Yeni Captur; sürüş, park ve güvenlik olmak üzere üç kategoride Sürüşe Yardımcı Destek Sistem teknolojileri sunuyor. Renault EASY DRIVE sistemini oluşturan bu özellikler, Renault EASY LINK multimedya sistemi üzerinden dokunmatik olarak kolayca kontrol edilebiliyor. Yeni Captur’da 9,3’’ multimedya ekranı tablet formuyla karşımıza çıkıyor. Ayrıca 10,2’’ dijital gösterge ekranı ile kategorisinde oldukça dikkat çekiyor.

Yeni Captur, 536 litre ile sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip. Bunu yanı sıra 27 litreye kadar çıkabilen iç depolama hacmi de yolcular için oldukça konforlu bir kabin ortamı sunuyor.

Captur 1.3 turbo motor nasıl?

Test aracımızda markanın başarılı 1.3 lt’lik 130 HP gücündeki turbo motoru yer alıyor. Bu motora 7 kademeli EDC çift kavramalı şanzıman eşlik ediyor. 

Sürüş özelliklerine baktığımızda; direksiyon hassas bir his veriyor ve güvenle ilerlemenizi sağlarken, yumuşak süspansiyon Captur’u birçok rakibinden çok daha rahat hale getiriyor. 

Genel olarak, sürüş deneyiminde yüksek düzeyde iyileştirme yapılmış. Süspansiyon, yoldaki kusurları gidermek için iyi bir iş çıkarırken, hafif direksiyon, sürücü koltuğundan beklediğinizden daha fazla eğlence sunduğu anlamına geliyor. 

Yeni Captur, 2 farklı dizel motor ve 3 farklı benzinli motorla satılıyor. Yeni Renault Captur’ü Joy, Touch ve Icon donanım seviyeleriyle tercih edebiliyorsunuz. 

Diğer Yazılar

Renault ve Dacia’dan Kış Servis Kampanyası

Ahmet Armağan

TEST: Ford Kuga 1.5 TDCi A/T

Ahmet Armağan

Yeni Renault Clio etkileyici tasarımıyla tanıtıldı

Ahmet Armağan