PSA'nın Geliştirdiği Turbo PureTech Motor Ödüllendirildi | Otomobilkolik
OTOMOBİL Peugeot SEKTÖREL

PSA’nın Geliştirdiği Turbo PureTech Motor Ödüllendirildi

eoty_logoBu ödül, Kuzey Fransa’da Douvrin’deki “Française de Mécanique” üretim merkezinde şimdiden 100 bin adedin üzerinde üretilmiş. Bu da Puretech motorun başarısını taçlandırıyor. Yakıt tüketiminde ve CO2 emisyon değerlerinde ortalama %18 azalma sağıyor. Son derece performanslı PureTech motor ailesi. 2012 yılından bu yana 640 bin adet yıllık kapasite ile Trémery fabrikasında üretiliyor. 1,0L ve 1,2L atmosferik versiyonlar ile birlikte 2014’ten bu yana « Française de Mécanique » üretim merkezinde 320 bin adet yıllık kapasite bulunuyor. Çin’de Xiangyang üretim merkezinde 200 bin adet yıllık kapasite ile üretilen 1,2L Turbo versiyonları içeriyor.

PSA Grubu, PureTech turbo motorlarına olan yüksek talebi karşılamak üzere, 2015 Mart ayında Trémery fabrikasında 200 bin adetlik bir ek kapasitenin tahsis edildiğini duyurdu. Pure Tech motor ailesi Peugeot 208,  301, 308, 2008 modellerinde kullanılıyor.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Güç Üniteleri ve Şasi Direktörü Christian Chapelle: « Km’de ortalama 110,3 gram CO2 emisyon değeri ile, PSA grubu bu alanda Avrupa’nın tartışmasız lideridir. 3 silindirli Turbo PureTech motor, aldığı bu prestijli ödül Grubun mühendislik bölümünün benzinli motorlardaki bilgi ve deneyim birikimini mükâfatlandırıyor. Bu ödül, gittikçe daha düşük tüketimleri mümkün kılıyor. PSA’nın Ar-Ge alanında sağladığı teknolojik ilerlemelerin gördüğü genel kabulün güzel bir ifadesini oluşturuyor» dedi.

Diğer Yazılar

Nissan Juke 1.5 Lt’lik Dizel Motoruyla Test Sürüşü

admin

Hyundai’nin yeni SUV’u KONA satışa sunuldu. İşte fiyatlar…

Ahmet Armağan

Uber, Sürücüsüz Taksi Uygulamasına Mı Giriyor?