Ferrari LASTİK OTOMOBİL

Pirelli, P Zero Color Edition Ferrari ile pistlere çıkıyor

Pirelli, Ferrari Challenge yarışlarında özel lastikleriyle piste renk katacak . Şampiyonada kullanılan güvenlik aracı her etapta farklı renklerde P Zero Color Edition lastiklerle donatılacak. Başlangıç olarak Spa-Francorchamps etabı için Belçika bayrağının ortasındaki renk olan sarı seçildi.

Dünyanın en efsanevi yarış pistlerinden bazılarında kullanılan Ferrari 488 GTB güvenlik aracına takılmak üzere seçilen Pirelli P Zero lastikler sadece yarışın yapıldığı ülkenin renklerini değil gelenekleri de yansıtıyor. Yarışın kalbinin attığı Misano (İtalya) için kırmızı, Çek Cumhuriyeti’ndeki Brno için mavi (ülke bayrağındaki renk) ve Barcelona için yine ulusal renkleri temsilen altın sarısı olacak. Monza’da 1-4 Kasım’da gerçekleşecek dünya finali için kullanılacak renkler ise daha sonra belirlenecek. ‘Hızın mabedindeki’ en önemli final etabının rengini ise Pirelli’nin sosyal medyadaki takipçileri seçebilecek.

Önemli bir Pirelli inovasyonu olan Color Edition, lastiklerin yuvarlak ve siyah olması gerektiği fikrine karşı çıkan P Zero lastiklerden oluşuyor. Yalnızca 19 inç ve üzeri lastikleri kapsayan bu seçenek kişiselleştirmenin öne çıktığı premium ve prestij otomobillerin sürücülerine sunuluyor. Yedi standart rengin yüzlerce özelleştirilebilen tonu internet sitesinin Color Edition için ayrılmış bölümünden seçilebiliyor. Konu elbette renklerle sınırlı kalmıyor; Pirelli’nin Ar-Ge birimi tarafından belirlenen yeni teknolojiler sayesinde renkler lastiklerin performans özelliklerini değiştirmeyen çığır açıcı malzemeler kullanılarak uygulanıyor. Lastiğe uygulanan koruyucu bir bariyer de renklerin canlı kalmasına ve zaman içinde kullanıma bağlı solma riskinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Diğer Yazılar

Türkiye’de trafiğe kayıtlı araç sayısı 22 milyon’a yükseldi

Ahmet Armağan

Kış Lastiği İçin Kar Yağmasını eklemeyin

MINI One D Countryman 5.500 TL+KDV’den başlayan fiyatlarla

admin