BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
LASTİK OTOMOBİL

Pirelli, bir süre önce bir lastiği 5G ağına bağlayan ilk şirket oldu

Yeni Cinturato P7, Pirelli’nin süregelen Cyber araştırma programının kapsamında da yer alacak.

Pirelli, bir süre önce bir lastiği 5G ağına bağlayan ilk şirket oldu. Bu teknoloji, çok yakın geleceğin akıllı şehirlerinde kullanılmak üzere geliştirilmeye devam ediyor.

Pirelli, akıllı lastikler aracılığıyla toplanan bilgileri 5G ağı üzerinden paylaşan ilk şirket.

Pirelli’nin bu yeni lastik teknolojisi, lastiklerin bir otomobilin yolla doğrudan temas eden tek parçası olması gerçeğinden yararlanıp suda kızaklama gibi olası tehlikeli durumlarda uyarı verebiliyor.

CINTURATO

5G telekomünikasyon altyapısı yakın gelecekte lastikler tarafından algılanan tüm bilgileri toplayabilecek. Öngörülen durumlar ortaya çıktıkça diğer araçlara bilgi vererek yol güvenliğini doğrudan iyileştirebilecek.

Bunların tümü lastiğin, ulaşım ekosisteminin bütünü için fayda yaratmasını, geleceğin ulaşımına ve otonom sürüş sistemlerine aktif olarak katkıda bulunmasını sağlayacak.

CINTURATO, PIRELLI CYCL-E AROUND PROGRAMINDA DA KULLANILIYOR

Dünyanın her yanındaki şehirlerde alternatif ulaşım formları ortaya çıkmaya devam ederken hepsinin ortak amacının sürdürülebilirliği geliştirmek olduğu görülüyor.

Pirelli’nin 2019 yılında lanse ettiği Cycl-e Around Programı, Pirelli lastikleriyle donatılmış. Elektrikli bisikletlerle her şey dahil premium paylaşım hizmeti sunuyor.

Bu e-bisikletlerin en yeni serisinde şehir içinde ve dışında her türlü hava ve zemin koşullarında kullanım için özel olarak tasarlanan Pirelli Cinturato toprak lastikleri kullanılıyor.

Pirelli Cinturato toprak lastikleri, klasik yarış tipi bisikletlere kıyasla daha konforlu ve uyumlu. Bisikletlere gösterilen ilginin artmasına arazide hafif kullanım kapasitesini de ekleyerek yanıt veriyor.

Pirelli’nin Cinturato toprak lastikleri için özel olarak yarattığı yeni SpeedGRIP hamur, bir bisikletçinin ıslak ya da kuru her zeminde karşılaşabileceği tüm durumların güvenle üstesinden gelebilmesi amacıyla tasarlandı.

Cinturato P7, son yıllarda tanıtılan ve oyunun kurallarını değiştiren gelişmiş elektronikler, sürücü destek sistemleri, hibrit ve elektrikli otomobiller gibi tüm inovasyonlara ayak uydurmayı başardı.

Bu mirası ileriye taşıyan yeni Cinturato P7, şimdiden 60 homologasyona sahip olarak lanse ediliyor. 1950’lerden günümüze geliştirmeleri şekillendiren güvenlik ve verimlilik ilkelerini daima benimsediğini şimdi her zamankinden daha çok ortaya koyuyor.

Diğer Yazılar

Mercedes’ten Kasım ayına özel fırsatlar

admin

Lexus, Avrupa’da satış rekorları kırıyor

Ahmet Armağan

SEAT Modellerinin Koku Mühendisleri