Ferrari OTOMOBİL YENİLİK

Önden motorlu Yeni Ferrari Roma 620 beygir gücünde

Ferrari resmi olarak tanıttığı yepyeni modeli Roma ile İtalyan tasarımının zarafetini bir kez daha gözler önüne seriyor.  

İtalyan tasarımının bir simgesi olarak tasarlanan Roma, “Roma’yı 1950’lerde ve 60’larda karakterize eden kaygısız, zevkli bir yaşam biçimini yansıtan bir tasarım dilini sunuyor.

Ferrari bu modelde retro ızgarası olan aerodinamik bir ön cepheye yer veriyor. Roma’nın tasarımı efsane bir başka Ferrari olan Daytona’ya benziyor olsa da, Ferrari’nin tasarımcıları, içinden geçen ışıklı bir şeridi olan LED uyumlu farlar gibi özelliklerle modern bir görünüm sunan kapıların gömme montajlı kollarıyla onu zamansız bir hale getirmişler. 

Yeni Roma’nın motoru diğer birçok Ferrari modelinin aksine önde konumlandırılıyor. Dört kişilik coupe formunu benzersiz performans ve kullanım ile birleştiriyor.

Ferrari Roma, sadece İtalyan tasarımının simgesi değil, aynı zamanda dört yıl boyunca Uluslararası Motor Ödülü’nü kazanan motor ailesinin turbo şarjlı V8’i sayesinde bu kategorideki performansın zirvesini de temsil ediyor. Bu versiyonda, motor 7500 d/dak’da 620 HP güce ulaşıyor ve SF90 Stradale’de tanıtılan 8 vitesli yeni DCT şanzımana yer veriliyor.

Ferrari Roma’nın teknik verilerine baktığımızda, 0’dan 100 km/s’ye 3.4 saniyede ulaştığını ve 9.3 saniyede de 200 km/s’lik hıza kolayca ulaştığını söyleyebiliriz. Bu arada, maksimum hızının da 320 km/s olduğu söyleniyor.

Diğer Yazılar

Continental yaz kampanyası 2020

admin

SEAT’tan yeni yıla özel yüzde 20 indirim fırsatı

Ahmet Armağan

Peugeot 2008 SUV Tasarımı Yenilendi