BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Michelin, Geri Dönüşüm İçin Enviro ile İş Birliği Yaptı | Otomobilkolik
LASTİK OTOMOBİL

Michelin, Geri Dönüşüm İçin Enviro ile İş Birliği Yaptı

Michelin, İsveçli start-up şirketi Enviro ile iş birliği yaptı. Enviro ile birlikte yenilikçi bir piroliz teknolojisi geliştirecek ve bu teknolojinin geniş ölçekte endüstriyelleşmesini sağlayacak.

Lastik geri dönüşü ile doğaya katkı

Her yıl yaklaşık 1 milyar lastiğin kullanım ömrünün sona erdiği dünyada geri dönüşüm hem sektör hem de müşteriler için büyük önem taşıyor. Michelin ve Enviro birlikte geliştirecekleri piroliz teknolojisi sayesinde, ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüştürülmesini sağlayarak doğaya büyük bir katkıda bulunacak.

Sürdürülebilir hareketliliğin taahhüdü

Michelin Hizmetler ve Çözümler, Yüksek Teknoloji Ürünleri İş Kolu Yöneticisi Sonia Artinian-Fredou, bu ortaklığın Michelin’in ‘Tam Sürdürülebilirlik’ vizyonuyla mükemmel bir biçimde uyuştuğunu ifade ederek, “2017 yılında geri dönüştürülmüş lastiklerden yüksek teknoloji ürünü mikro tozlar elde etme alanında uzman olan Lehigh Technologies şirketinin satın alınmasının ardından kurulan bu ortaklık Michelin’in geri dönüşüme ve sürdürülebilir hareketliliğe ilişkin uzun vadeli taahhüdünün bir diğer kanıtı niteliğinde’’ diye konuştu.

Diğer Yazılar

Renault-Nissan Otonom Sürüşe Hız Verecek

Porsche Macan sahibi olmanın tam zamanı!

Ahmet Armağan

Skoda Avantajlı Yaz Fırsatları Sunuyor