Michelin Formula E'nin Tek Tedarikçisi Oldu | Otomobilkolik
LASTİK MOTOR SPORLARI

Michelin Formula E’nin Tek Tedarikçisi Oldu

michelin-formula-e

Michelin, dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alıyor. FIA (Uluslararası Otomotiv Federasyonu) tarafından desteklenen Formula E’nin 2018-2019 sezonu şampiyonasındaki tek lastik tedarikçisi oldu.

Yüzyılı aşkın deneyimiyle en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin, enerji tasarrufu ve yüksek performans sağlayan Pilot Sport EV lastikleri ile FIA Formula E Şampiyonası’nın 2018-2019 sezonundaki tek lastik tedarikçisi olmayı başardı. Michelin’in bu kategorideki lastikleriyle 2013 yılında rakiplerinden ayrılarak Formula E için en uygun üretici seçilmişti.

Michelin Pilot Sport EV

FIA Formula E’de yer alacak

Pilot Sport EV, geleneksel yarış lastiklerinden üstün özellikleriyle ön plana çıkıyor. Pilotların performansını destekleyen Pilot Sport EV, 18 inç olarak şampiyonada yer alacak. Hem kuru hem de ıslak zeminde yüksek performans sağlayan lastikler, dış lastik düzeyindeki desenleri sayesinde araçların rekabette öne çıkmasını sağlıyor.

FIA-Formula-E-Championship_MICHELIN

Michelin’in yeni performans lastiği, Pilot Sport EV’den ilham aldı

Michelin’in temel stratejisi olan MICHELIN Total Performance Stratejisi ile üretilen

Pilot Sport EV, pilotların her türlü hava ve yol koşulunun üstesinden tek bir lastikle gelmesini sağlıyor.

Motor yarışları dünyasında bir devrim niteliğinde olan lastikler, Michelin’in yeni yüksek performans lastiği

Pilot Sport 4 lastiklerine de ilham kaynağı oldu.

İlk kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni MICHELIN Pilot Sport 4’ün sırt deseni FIA Formula E Şampiyonası için Michelin tarafından tasarlanan

Pilot Sport EV’den ilham aldı.

Şampiyonada Michelin Pilot Sport EV lastikleri kullanılacak

Michelin’in yarışlar için geliştirdiği özel teknolojilerle pistlerden yollara uzanan bir teknoloji yolculuğu sunduğuna vurgu yapan Michelin Motor Sporları Direktörü Pascal Couasnon, “FIA’nın bir kez daha bizi tercih etmesinden dolayı onur duyuyoruz. Gerçekleşmesinde Michelin olarak da katkımızın olduğu Formula E, sürdürülebilir hareketlilik adına bize laboratuvar niteliğinde bir araştırma-geliştirme olanağı sunuyor. Formula E için tasarladığımız ‘Pilot Sport EV’ lastiği, motor yarışları dünyasında gerçekten de devrim niteliğinde. FIA, bu yarışlar için hem ıslak zeminde hem de kuru zeminde aynı yüksek performansı sağlama şart koşmuştu. Pilot Sport EV lastikleri ile bu koşulları sağlayarak yarışların tek tedarikçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Diğer Yazılar

Lassa Lastikten Sporseverlere Büyük Sürpriz

Lastik Adam Bibendum’dan Lastik Saklama Önerileri

Borusan Motorsport, ETCC’de Yine Podyum Hedefliyor