Lexus

Lexus’un yeni modeli UX’in ilk fotoğrafı yayınlandı

Lexus, 6 Mart tarihinde gerçekleştirilecek 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı kompakt crossover modelinin ilk fotoğrafını yayınladı. Merakla beklenen tamamen yeni UX crossover aracının dünya prömiyerini Cenevre’de gerçekleştirecek olan Lexus, bu yeni araçla bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor.

SUV tarzından ilham alan kaslı tasarımıyla dikkat çeken UX, aynı zamanda markanın yeni tasarım dilini de simgeliyor. Teknoloji konusunda da birçok yenilik sunacak UX, Lexus’un geleneksel el işçiliğini de kullanacak.

Lexus’un tamamen yeni platformu üzerine yapılan UX, yüksek gövde dayanıklılığı ve düşük ağırlık merkeziyle bir hatchback otomobil kadar çevik bir yol tutuşa sahip. Sürücü odaklı kabini ise, yüksek oturma pozisyonuyla birlikte içeridekilere ferah bir yaşam alanı sunacak.

Otomobil tutkunları ve basın mensupları, Lexus’un bu yeni model lansmanını aşağıdaki linkten 6 Mart tarihinde Türkiye saati ile 10:00’dan itibaren canlı olarak takip edebilecekler:https://www.lexus.com.tr/car-models/ux/#luxury-flagship-crossover

 

Diğer Yazılar

Lexus sıradışı cabrio modeli LC coupe’yi geçtiğimiz günlerde tanıttı

Ahmet Armağan

Lexus GS ve RC modelleri Türkiye’de

Yedi kişilik Lexus RX L : Hem lüks hem de fonksiyonel

Ahmet Armağan