Lamborghini OTOMOBİL YENİLİK

Lamborghini Sian sıradışı bir Roadster

Sınırlı sayıda üretilen Sian’ın Roadster modeli, sıradışı hibrit teknolojilerle üstün bir görselliği birleştiriyor. 819 hp’lik hibrit ve içten yanmalı motorun gücünü birleştiren otomobil, bugüne kadarki en güçlü Lamborghini.

0’dan saatte 100 kilometreye sadece 2,9 saniyede çıkıyor ve saatte 350 km/s yapabiliyor. Yalnızca 19 adet üretilen Lamborghini Sian Roadster’ların tamamı şimdiden satıldı.

Eşsiz mavi rengi

Automobili Lamborghini; sınırlı sayıda üretilen, Lamborghini’nin ikonik V12 motoruyla tasarlanmış, benzersiz hibrit teknolojilere sahip, Lamborghini’nin eşsiz hibrit performansını sunan, üstü açık, hibrit süper spor otomobil Lamborghini Sián Roadster’i takdim eder. Sián Roadster’in tavansız tasarımı sayesinde seçkin bir sürücü grubu, gelmiş geçmiş en muhteşem kokpitlerden birinde kendilerine yer bulacak. Masmavi gökyüzü her zaman başlarının üzerinde, bugüne kadarki en güçlü Lamborghini motorunun eşsiz V12 sesi kulaklarında, olağanüstü bir performans avuçlarında, Lamborghini’nin geleceğe uzanan hibritleşme rotasında Sián Roadster ile zevkle ilerleyecekler.

Lamborghini Sián Roadster’de Lamborghini için özel olarak üretilen sofistike yenilemeli fren sistemi bulunuyor. Normal Li-ion bataryaların aksine aynı güçle hem şarj edilip hem boşaltılabilen süper kapasitörün simetrik hareketi, Sián’ın enerji depolama sistemini araç her fren yaptığında tam olarak şarj ediyor. Depolanan enerji anında güç yükleme için kullanılabiliyor. Bu, sürücünün ivmelenme sırasında elektrikli motorun otomatik olarak devreden çıkmasıyla birlikte 130 km/s’ye kadar yüksek torktan anında faydalanmasını sağlıyor ve böylece esnek manevraları iyileştirerek bu sisteme sahip olmayan bir otomobile kıyasla %10 daha yüksek hız olanağı sunuyor.

Yenilikçi sistem aynı zamanda V12 motorla hibrit sistemin kombinasyonu sayesinde gelişmiş çekiş gücüyle düşük viteslerde anında ivmelenme sağlıyor. Sián Roadster 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyeden daha kısa bir sürede erişiyor. Elastikiyet manevralarındaki iyileşme daha da belirgin hale getirildi. Örneğin çekiş kuvveti, üçüncü viteste %10’a kadar artırıldı.

Diğer Yazılar

Hyundai Genesis G70 New York’ta tanıtılıyor

Ahmet Armağan

2020 Yeni Volkswagen Caddy tanıtıldı. İşte tüm detaylar!

admin

Test: Peugeot 208 1.6 e-HDi ETG6

admin