Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Ferrari YENİLİK

Konfor ve sportifliğin bileşimi: Ferrari Portofino

Sportiflik, konfor ve zarafetin mükemmel kombinasyonu olan Ferrari’nin yeni GT modeli Portofino, geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

İtalya’nın en güzel bölgelerinden birinin adını taşıyan yeni Portofino, bu ismi açılan tavanına ithafen alıyor. Ferrari’nin yeni GT modeli cömert kabiniyle dört kişinin rahatlıkla yolculuk edebilmesi için tasarlandı.

Ferrari Portofino tamamen yeni bir şasiyle üretilmiş olan California T modelini üzerine inşa edilmiş. Önceki modele oranla önemli ölçüde hafiflemiş olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca aracın dinamik özellikleri tamamen yeni teknolojik çözümlerle birlikte geliştirilmiş ve ilk kez, üçüncü nesil bir elektronik arka diferansiyel (E-Diff3) sistemine yer veriliyor. Bu sisteme ek olarak F1 Trac’da entegre edilmiş. Ferrari Portofino ayrıca EPS (elektrik destekli direksiyon) ile donatılabilir ilk GT modeli olma özelliğini de taşıyor.

Ferrari’nin ünlü V8 turbo motoru yine karşımızda ve 7500 d/da tam 600 HP’lik güç üretiyor. Otomobilin maksimum tork değeri ise 3000 ila 5250 d/da 760 Nm.

Otomobilin boyutlarına baktığımızda; 4.586 mm uzunluk, 1938 mm genişlik, 1318 mm yükseklik olarak belirlenmiş. Yeni Portofino’nun ağırlık dağılımı ise önde yüzde 46, arkada ise yüzde 54 şeklinde. Ferrari’nin bu gibi GT modellerinde konforu ön planda tutması otomobilin sportifliğinden asla ödün vermeden yapılıyor. Yeni Portofino’da 0’dan 100 km/s’lik hıza sadece 3.5 saniyede ulaşıyor ve maksimum hızı da 320 km/s.

Ferrari Portofino Eylül ayında Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda meraklılarıyla buluşacak.

Diğer Yazılar

Peugeot Nisan 2023 Kampanyası

Ahmet Armağan

Skoda Kodiaq SUV Segmentine Damga Vuracak

Peugeot 2008 SUV Tasarımı Yenilendi