BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Jaguar YENİLİK

JAGUAR, XE SV ile hızlı sedanların dengesini bozacak

Yeni Jaguar XE SV Project 8, patlayıcı güç, dinamik, çeviklik ve dört tekerden çekiş gibi heyecan verici bir karışım ile dünyanın performans serilerinin en üst noktasında oturuyor.

Ödüllü XE için yapılan önemli SVO iyileştirmeleri, aşırı performans hedeflerini karşılamak için hafif alüminyum ve karbon fiber dış paneller içeriyor.

Jaguar’ın bu özel sedanı, 321 km/s’lik maksimum hızı ve 0’dan 100 km’ye 3.3 sn’de ulaşmasıyla birlikte adından fazlasıyla söz ettireceğe benziyor.

Sınırlı olarak sadece 300 adet üretilecek olan Project 8, şimdiye kadarki Jaguar’ın en güçlü yol otomobili.

Jaguar, bu modelde 5.0 litrelik V8 supercharger’lı 600 HP’lik bir ünite kullanıyor.

Project 8 SVO, uzman ustalar tarafından Warwickshire, İngiltere’deki 20 milyon pound’luk bir bütçe ile SVO Teknik Merkezi’nde tamamen elle monte edilen ilk model oluyor.

SVO’nun şimdiye kadar ürettiği en pist odaklı otomobil olan Project 8,  geliştirilmiş soğutma kanallarına sahip karbon fiber tampon, havalandırılmalı karbon fiber kaput, 20 inç alüminyum alaşım jantlar, ayarlanabilir Ön splitter, düz alt koruma, arkada da karbon fiber tampon, arka difüzör ve ayarlanabilir arka aerodinamik kanat sayesinde en hafif sedan unvanına sahip olacak.

Diğer Yazılar

Yeni Peugeot 408 ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Ahmet Armağan

Range Rover Velar Türkiye’de… İşte fiyatı

Ahmet Armağan

Clio RS Özel Bir Versiyonla Karşımızda