2.EL TEST SEKTÖREL

İkinci el araç alım satım işlemleri Garanti BBVA ile artık çok güvenli

Garanti BBVA, Türkiye Noterler Birliği’yle olan işbirliği çerçevesinde, 2. el motorlu kara taşıtları alım satımında kullanılabilecek olan “Güvenli Alım Satım Sistemi’ni” hayata geçirdi. Bu sistem sayesinde Garanti BBVA müşterileri, alım satım bedellerini nakit olarak yanlarında bulundurmak zorunda olmayacak, işlemlerini internet ve mobil kanallar aracılığıyla güvenli, hızlı ve kolay şekilde tamamlayabilecek.

İşlem referans numarası ile yapılacak

İlk etapta, tüm Bireysel Garanti BBVA müşterileri tarafından kolaylıkla kullanılabilecek sistemin işleyişi, satıcı tarafın Garanti BBVA Internet Şubesi veya Mobil’den araç ve alıcı bilgileriyle, satış tutarını giriş yapmasıyla başlayacak. Satıcı tarafından giriş yapılan bilgiler baz alınarak, Noterler Birliği Sistemi tarafından bir referans numarası üretilecek ve bu referans numarası Garanti BBVA tarafından hem alıcı hem de satıcı taraf ile SMS ve Mobil Bildirim yoluyla paylaşılacak. Tescil işleminin noter tarafından tamamlanmasıyla araç bedeli otomatik olarak satıcı hesabına transfer edilecek.

Böylece, tescil ve ödeme süreçleri eş zamanlı olarak tamamlanıyor olacak. Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemine dair tüm detaylara https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/odemeler-ve-hizmetler/odemeler/arac-alim-satim-odeme-sistemi.page linki aracılığıyla ulaşılabilir.

Diğer Yazılar

Toyota CEO’su Bozkurt, “Kimseyi işten çıkarmayacağız”

admin

Satın aldığınız otomobil sizi Uzak Doğu’ya götürsün ister misiniz?

Ahmet Armağan

Kış Lastiği İçin Kar Yağmasını eklemeyin