BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Hyundai YENİLİK

Hyundai SANTA FE, Red Dot araçlar kategorisinde yılın tasarımı ödülünü kazandı

Hyundai, yeni modeli olan Yeni SANTA FE’nin Türkiye’deki satışa sunulmasıyla heyecanını artırıyor. Red Dot tarafından verilen prestijli “2024 Yılın Ürün Tasarımı, Araçlar” ödülünde, Hyundai SANTA FE en iyi tasarım olarak seçildi. Bu ödül, markanın küresel tasarım başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Beşinci nesil SANTA FE, uzatılmış dingil mesafesi ve genişletilmiş bagaj kapağı açıklığıyla yolcu ve yük taşıma kapasitesinde sınıfının öncüsü konumunda. Geniş iç mekanı, açık hava aktivitelerine uygunluğuyla dikkat çekerken uzun dingil mesafesi, üçüncü sıra koltuklara erişimi kolaylaştırarak sürüş konforunu artırıyor.

Yeni SANTA FE’nin dikkat çeken özelliklerinden biri de dört köşeli şekli ve özgün siluetidir. Ön kısmı, yüksek motor kaputu ve cesur çamurluklarıyla öne çıkar. H şeklindeki farlar, Hyundai’nin logosunu modern bir yorumla sunarken, uzatılmış dingil mesafesi araca güçlü bir duruş kazandırıyor. Ayrıca, büyük jantlar ve sadeleştirilmiş arka tasarım, otomobile dinamik bir görünüm veriyor.

Hyundai’nin “Çoklu Fener” adlı ürünü de Red Dot Ödülü’ne layık görüldü. Bu fener, dış mekan etkinlikleri için taşınabilir bir el feneri olarak kullanılabileceği gibi, yarı saydam bir ışık difüzörüyle sıcak renkli bir atmosfer ışığı sağlayarak farklı ihtiyaçlara cevap veriyor.

Diğer Yazılar

Hyundai, elektrikli araçlar gibi hidrojene olan yatırımını da artırdı

Ahmet Armağan

Hyundai KONA Electric yakında geliyor

Ahmet Armağan

Goodyear %90 sürdürülebilir malzemeden lastik üretti

Ahmet Armağan