Otomobilkolik
Hyundai SEKTÖREL SONDAKIKA YENİLİK

Hyundai KONA Elektrik’in seri üretimi başladı

Çek Cumhuriyeti merkezli Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) fabrikası, Yeni KONA Elektrik’in üretimine başladı. HMMC, ilk yıl için 21.000 adet KONA Elektrik üretmeyi planlıyor. Bu adım, Hyundai’nin Avrupa’da sıfır emisyonlu araçlar satma hedefini 2035 yılına kadar sürdürme taahhüdünü gösteriyor.

Yeni nesil KONA, gelişmiş güvenlik ve konfor özellikleri ile dikkat çeken bir ürün yelpazesi sunmaya devam ediyor, bu kez elektrikli versiyonuyla. Hyundai, 2030 yılına kadar 11 yeni Hyundai EV modelini pazara sunmayı planlıyor.

Hyundai, Avrupa’daki müşterilerine olan bağlılığını Avrupa’da üretim yaparak vurgulamaya devam ediyor. İlk nesil KONA Elektrik, Güney Kore’deki Ulsan tesislerinde üretiliyordu; ancak şimdi bu yeni modelin üretimi stratejik olarak Avrupa’daki bir fabrikaya taşındı. Bu stratejik karar, Avrupa’daki müşterilere daha hızlı teslimat imkanı sunacak.

HMMC, KONA Elektrik modelini Türkiye dahil 40’tan fazla ülkeye ihraç edecek. KONA Elektrik’in üretim adedi yıllar içinde artacak ve Türk tüketicileri ile buluşması, yılın son çeyreğinde gerçekleşecek.

Diğer Yazılar

İkinci el boyanan araç alınır mı?

admin

Toyota’dan sportif modeller geliyor

Ahmet Armağan

Kış lastiklerini nasıl saklamalıyız?

Ahmet Armağan