BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
SEKTÖREL SONDAKIKA VIDEO YENİLİK

HONGQI E-HS9 : Çin Devlet Başkanı’nın kullandığı 8.1 milyon TL’lik SUV satışa sunuldu

Hongqi E-HS9 sürüş kolaylığı, konforu ve ileri teknoloji özellikleri ile Lüks SUV segmentinde yer alıyor. Çin Devlet Başkanı’nın kullandığı 8.1 milyon TL’lik SUV satışa sunuldu.

Yüksek kalite, son teknoloji özelliklerle donatılmış olan Hongqi sürüş kontrolü ve güvenliği en yüksek seviyede sağlarken, lüks ve konforu ön planda tutmayı da başaran bir model olarak karşımıza çıkıyor. 

HONGQI E-HS9

D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. tarafından, Ağustos sonu itibari ile Türkiye pazarına sunuluyor. Çin Devlet Başkanı’nın resmi aracı olan HONGQI, Türkiye’de benzersiz bir lüks deneyimi sunmak üzere geliyor.

HONGQI E-HS9

Çin’in en eski ve en büyük otomobil üreticilerinden biri olan FAW Group tarafından devlet başkanları ve üst düzey devlet görevlileri için lüks segmentde üretilen Hongqi bir SUV modelin sahip olabileceği en lüks iç ve dış tasarımlardan birine sahip. 

HONGQI E-HS9

Hongqi dikkat çekici bir SUV

Hongqi’nin Orta Doğu Direktörü Cheng Zhang: “ Hongqi’nin tüm araçları yüksek kaliteli, son teknoloji özelliklerle donatılmış, sürüş kontrolü ve güvenliği entegre ederken lüks ve konforu ön planda tutan modeller yaratmak için global lider markalarla aynı üretim standartlarını benimsemiştir.

HONGQI E-HS9

Ayrıca Hongqi birçok yönden benzersiz bir marka, Orta Doğu pazarı çerçevesinde Türkiye’de markamızı yollarda görmek mutluluk verici olacak.” dedi. 

Dıştan bakıldığında, Hongqi E-HS9 2023, büyük bir gövdeye ve, 21 veya 22 inçlik jantlara sahip.

Dünyanın dört bir yanından 5000’den fazla kişiden oluşan  Ar-Ge ekipleri  bir araya getirilerek tasarlanıp geliştirilen elektrikli lüks model HONGQI E-HS9, 551 hp tam elektrikli motoru 750 Nm tork üretiyor. 0 ‘dan 100 km’ye 5 saniyede ulaşıyor ve e-akıllı dört tekerlekten çekiş teknolojisine sahip.

99 kWh’lık bataryası %10’dan %80’e kadar 48 dakikada doluyor.

Diğer Yazılar

ABB MegaFlex DPA, ecopassport akreditasyonunu aldı

Ahmet Armağan

Toyota’da Avantajlı Servis Kampanyası Başladı

Ahmet Armağan

Opel Combo dizel ve elektrikli modelleriyle yenilendi

Ahmet Armağan