BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Honda YENİLİK

Honda Civic Type R TCR fırtınası yeni nesil ile 2018’de devam ediyor

Honda ve JAS Motorsport, 2018 motorsporları sezonunun pist otomobilleri dünyasına yeni Honda Civic Type R TCR ile damgasını vuracak.

Yeni Honda Civic Type R, 1998 yılında başlayan uzun soluklu ve son derece başarılı Honda ve JAS Motorsports işbirliğin devamı niteliğini taşıyor. Milano merkezli organizasyon, 2001 yılında yarışlara katılmak üzere ilk Civic Type R’ı geliştirmişti.

O tarihten günümüze kadar JAS tarafından geliştirilen Civicler Honda’nın; 2013 yılında FIA Dünya Pist Otomobilleri Şampiyonluğu ve ortaklığındaki ekipler Avrupa Pist Otomobilleri Şampiyonasının TCR Almanya, Orta-Doğu, İtalya ve Benelüks serilerini ve güncel Civic Type R ile Macau Guia gibi yarışları kazanmasına yardımcı oldu.

Kısa bir süre önce lanse edilen yeni Honda Civic Type R’ı temel alan yeni Civic Type R TCR, 2015 yılında lanse edilen TCR versiyonunun başarısını devam ettirecek.

Rüzgarın kaldırma kuvvetini azaltan ve yere basma kuvvetini geliştiren tamamen yeni bir dış tasarım ve aerodinamik mimari, tamamen yeni bir çok kollu arka aks ve viraj denge stabilizatörleri, gelişmiş bir Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) ve FIA’nın en yeni regülasyonlarına uygun güvenlik kafesi temel yenilikler olarak öne çıkıyor.

Yeni Honda Civic Type R TCR’nin VLN ve 24 saat Serisi gibi şampiyonalarda yarışmayı planlayan müşteriler için ilave aydınlatma birimleri, sürücü soğutma sistemi ve ABS ile donatılan bir ‘endurance’ versiyonu da sunuluyor.

Yeni Honda Civic Type R TCR, 19 farklı modelin yer aldığı global mücadeleye 300-üzeri kategorisinde katılacak. Müşterilere ilk teslimatların bu yıl 15 Aralık’ta başlaması ve tamamlanan ilk 25 otomobilin ise 2018 yarış sezonunun başlangıcı için hazır olması planlanıyor.

Diğer Yazılar

Yeni BMW Z4 ilk detaylarıyla karşınızda

Ahmet Armağan

İşte Yepyeni Hatchback Honda Jazz

VW’in yeni SUV’u Atlas’ın ilk videosu yayınlandı