TEKNOLOJİ YAŞAM

Hamilton PSR dijital saate yeniden hayat veriyor

Yeni Hamilton PSR ile, 1970’lerin ikonunun stilini ve teknolojisini bir kez daha gözler önüne seriliyor. PSR’ın iki farklı versiyonu bulunuyor: biri paslanmaz çelik versiyonu, diğeri ise 1970 adetle sınırlı, sarı altın PVD’li paslanmaz çelik kaplama versiyonu. 

Her iki saatin de kasası P2’nin benzersiz geniş ‘cushion’ stilinde ve 40,8mm x 34,7mm’lik aynı ebatlarda. Bu saatler 100m’ye kadar su geçirmezliğe sahip.

Önceki versiyonla farklılıklarından biri saat ekranı. Hamilton PSR’da yansıtıcı LCD (Liquid Crystal Display) ve yayıcı OLED (Organic Light Emitting Diodes) teknolojilerini birleştiren hibrid bir ekran bulunuyor. Düğmeye basıldığında yine alışkın olduğumuz ‘noktalı dijital’ tarzda kırmızı OLED rakamlar yanarken, LCD ekran saatin gün ışığı koşullarında da kalıcı olarak görülebilir olmasını sağlıyor. Arkadan aydınlatma olmadığından, ekranın enerji tüketimi çok düşük.

Hamilton PSR tam da zamanında bize dijital dünyanın nerede ve ne zaman başladığını ve bir zamanlar dijital saatin ne anlama geldiğini hatırlatıyor. Tıpkı o zaman olduğu gibi bugün de PSR havalı kelimesinin somut örneği ve imza niteliğinde bir stil göstergesi.

Diğer Yazılar

TRW Tarafından Arka Koltuklara Hava Yastığı

Hyundai Tucson Euro NCAP’ten Beş Yıldız Aldı

Uber, Sürücüsüz Taksi Uygulamasına Mı Giriyor?