Opel YENİLİK

Elektrikli Mokka Türkiye’ye ne zaman geliyor?

Elektrikli Mokka, 2022’nin ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.

Alman otomotiv devi Opel’in Haziran ayında ilk kez satışa sunduğu yeni Mokka’nın tamamen elektrikli versiyonu 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de meraklılarıyla buluşuyor.

Opel tarihinde ilk kez satışa sunulduğu günden itibaren tamamen elektrikli bir versiyona sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Opel Mokka-e, emisyonsuz sürüş ile üstün sürüş keyfini bir arada sunuyor. Mokka-e’nin elektromotoru 100 kW (136 HP) güç ve ilk hareket anından itibaren 260 Nm tork kullanıma sunuyor.Otomobil, normal sürüş modunda WLTP normuna göre 322 kilometreye kadar sürüş menzili sağlayabiliyor.

Opel Mokka Elektrikli Özellikleri Neler? Kaç Km gidiyor?

Yeni Mokka, Opel tarihinde ilk kez satışa sunulduğu günden itibaren tamamen elektrikli bir versiyona sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Mokka-e, emisyonsuz sürüş ile üstün sürüş keyfini bir arada sunuyor. Mokke-e’nin elektromotoru, 100 kW (136 HP) güç ve ilk hareket anından itibaren 260 Nm tork kullanıma sunuyor. Elektrikli sistem son derece canlı ve dinamik sürüş özellikleriyle öne çıkıyor. Sürücü “Normal, Eko ve Spor” olmak üzere üç sürüş modundan birini seçerek o anki gereksinimine ve keyfine uygun sürüş tarzını belirleyebiliyor. Maksimum hız, 50 kWsa kapasiteli batarya ve sürüş menzilini korumak için 150 km/s ile sınırlandırılıyor. 

Opel Mokka Elektrikli Kaç Para olacak?

Modelde standart olarak sunulan 100 kW’lık DC hızlı şarj sistemi, bataryayı %80 seviyesine sadece 30 dakikada şarj etme olanağı sunuyor. Normal sürüş modunda WLTP normuna göre 322 kilometreye kadar elektrikli sürüş menzili sunuyor. Eko sürüş modu, menzili daha da uzatabiliyor. Ev tipi priz için kablo çözümü, wall box veya yüksek hızlı şarj olsun, yeni Mokka-e tek fazdan üç fazlı 11 kW’a kadar tüm olası şarj çözümlerini destekliyor. 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulucak olan Opel Mokka-e, pazara sunulduğu andan itibaren elektrikli olan ilk Opel olmasıyla öne çıkıyor ve Opel’in elektrikliye geçişi için gerçek bir kanıt niteliğini taşıyor. 

Diğer Yazılar

Maserati Levante GTS tanıtıldı

Ahmet Armağan

AUDI RS Q3 ve RS Q3 SPORTBACK

admin

Yeni BMW 5-Serisi ile ilgili ilk görüntüler ortaya çıktı