MAGAZİN

El bombasına ve mermilere dayanan araba!

Klassen, el bombasına ve mermilere dayanıklı bir Cullinan yarattı. Yolcuları güvende tutmak için eksiksiz bir güvenlik özellikleri paketi ile birlikte gelen yeni bir zırhlı versiyonunu piyasaya sürdü. 

Tunere göre, Cullinan riffi CEN 1063 BR6 balistik koruma seviyesi sunuyor. Başka bir deyişle, dayanıklı sürüş, ölümcül silahlara karşı kalkan oluşturacak kadar güçlü bir zırhla donatıldı.

 Güçlendirilmiş tavan ve zemin, çok katmanlı kurşun geçirmez cam yüksek güçlü bir tüfeğin ateşine karşı dururken, aynı anda patlayan iki DM51 el bombasının tam gücüne dayanabilir. 

Cullinan akü ve elektronik kontrol modülünde balistik korumaya, güçlendirilmiş kapı menteşelerine, yükseltilmiş süspansiyona ve patlamayan lastiklere sahip. Tüm bunlara rağmen, zarif dış görünüm orijinaline sadık kalıyor ve İngiliz markanın tescilli Parthenon şeklindeki ızgarası bizi selamlıyor.

Kabinde üst düzey kalite

Ancak içeride, Klassen müşterilere lüks kabini bir dizi üst düzey malzeme ile daha fazla kişiselleştirme şansı sunuyor. Neyse ki, Cullinan’ın 1.344 ayrı parıldayan fiber optik ucuna sahip Starlight tavan döşemesine dokunulmadan kalıyor.

Kaputun altında, 563 hp 6.7 litrelik V-12’yi görev yapıyor. Bu, beş koltukluyu sadece 5 saniyede sıfırdan 100 km / s, ve 250 km/s’e çıkarmak için yeterli. Başka bir deyişle, hızlı bir kaçış sorun olmayacak.

Doğal olarak, bu kurşun geçirmez canavar sağlam bir etikete sahip. Tüm kutular işaretlendiğinde, normal Cullinan kabaca yarım milyon Euro’dan başlar. Klassen’in zırhlı Cullinan’ı bunun neredeyse iki katı ve fiyatı yaklaşık 962.000 $ (vergiler dahil 833.000 €). Ayrıca tamamlanması için üç aya kadar özenli bir çalışma gerekiyor. Fiyatların tabii ki Avrupa’ya özel olduğunu da unutmamakta fayda var…

Diğer Yazılar

Bu yarışa kalp dayanmaz!

Kolları olmayan sürücü ayağıyla drift yapıyor!

Polis kadın taksiyi tek hamlede kaldırıyor