LASTİK YAŞAM

Dünyanın en büyük dönme dolabı!

Dünyanın en büyük ve en yüksek dönme dolabı Ain Dubai‘nin dönmesine Continental lastikleri yardım edecek.

64 Continental TerminalMaster lastiği, birer sürtünme silindiri işlevi görerek, dönme dolap misafirlerinin birinci sınıf konforla 360 derecelik eşsiz bir kent manzarasının keyfini çıkarmasına yardımcı olacak.

Dönme dolapta yer alan 48 kabin toplam 1.750 ziyaretçi kapasitesine sahip.

Daha önce London Eye olarak bilinen, Avrupa’nın en yüksek dönme dolabında da Continental lastikleri kullanılmıştı.

Ain Dubai

Ain Dubai’de kullanılan lastiklerin her biri 1.070 milimetre çapında ve 71,2 kg ağırlığında. Ain Dubai’nin yapısında 11.200 ton çelik, 2.400 km kablo kullanılırken, dönme dolapta yer alan 48 kabin toplam1.750 ziyaretçi ağırlayabiliyor.

Ain Dubai’nin güvenliği için yüksek performanslı lastikler kullanılacak

Liman konteyner terminallerinin ana uygulamasındaki son derece zorlu koşullara ve devasa yüklere uzun süre dayanmak üzere tasarlanan olan Continental TerminalMaster lastikler, bu ilginç niş uygulama için ideal bir seçim.

Çek Cumhuriyeti’nin Otrokovice kentinde bulunan Continental fabrikasında üretilen bu ağır hizmet tipi şambriyelsiz lastikler, standart lastiklere göre hasar ve delinmelere karşı daha yüksek dirence, ekstra derin sırt profiline ve endüstriyel dayanıklılık sunan bir tasarıma sahip.

Güçlendirilmiş lastik damağı, aşınmaya dayanıklı yapısı ve mükemmel çekiş gücü, dönme dolabın tahrik sistemiyle sorunsuz bir etkileşim sağlıyor.

Tüm bu özellikler, Ain Dubai’nin uzun saatler çalışabilmesi ve yüksek güvenliği için bir araya gelerek, inanılmaz derecede uzun ömürlü ve yüksek performanslı bir çözüm sunuyor.

Diğer Yazılar

Michelin, Geri Dönüşüm İçin Enviro ile İş Birliği Yaptı

admin

Yaz lastiğine performansına sahip kış lastiği

Ahmet Armağan

Pirelli Lastik’ten Kış Kampanyası Başlıyor