BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Audi DOSYA FOTO-GALERİ Genel

Dünden bugüne Audi RS modelleri

Audi Sport GmbH (eski adıyla quattro GmbH), AUDI AG’nin yüksek performanslı modellerini 1983 yılından beri üretiyor. 

Üretilen yüksek performanslı otomobiller, standart seriler üzerine inşa ediliyor ve “RS” imzası taşıyor. “RS” harfleri Almanca’da “RennSport”-“Yarış Sporları” anlamına geliyor. RS logolu Audi’ler, süper sporlarla denk güçleri günlük hayatın fonksiyonelliğiyle birleştiren en özel modeller arasında yer alıyor. Önceleri dünyanın en hızlı station wagonları olarak anılan RS 2, RS 4, RS 6 gibi modellere son yıllarda diğer karoserlerin de eklemesiyle birlikte RS Ailesi bir hayli genişledi. 

Tüm “RS” otomobilleri Audi’nin en yeni ve en ileri teknoloji ve mühendislik becerilerine öncülük ediyor. Bizler de Audi RS 2’den başlamak üzere günümüze dek üretilmiş en özel RS modellerini sizler için bir araya getirdik. 

AUDI RS 2 AVANT

Image 1 of 8

1994 yılında RS 2 Avant ile Dünyada ilk kez, beş kişilik oturma düzenine sahip bir station wagonu fonksiyonel bagajıyla ile spor otomobil tadında birleştiren Audi, bu sınıf için trend belirleyici bir model yarattı. Farklı dış tasarımı ve sportif iç mekanı son derecede cazipti. Beş silindirli turbo, 2.2 litrelik motor, 315 HP güç üreterek RS 2 Avant’ı 0’dan 100 km/s hıza sadece 5.4 saniyede ulaştırıyordu. Maksimum hızı ise 262 km/s idi. Geliştirme ve üretim ortağı olarak Porsche AG’den alınan frenler ve tekerlekler kullanıldı.

audi rs 7, audi rs 6, audi rs6 fiyat, audi rs6 özellikleri, audi rs 5, audi rs7 fiyat, audi rs 3, audi rs6 avant

Diğer Yazılar

Yeni Honda NSX’in motoru “En İyi Yeni Motor” seçildi

Ahmet Armağan

Yeni Elantra N Line’ın ilk görüntüleri yayınlandı

admin

Audi’den yeni nesil elektrikli quattro

Ahmet Armağan