BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Land Rover SEKTÖREL

Dizel Motorlu Discovery Sport Satışa Sunuldu

Yeni Land Rover Discovery Sport TD4, 2.0 litre Ingenium dizel motoru, 150 ve 180 beygir gücündeki iki farklı seçeneği ve 84.000 Euro’dan başlayan fiyatları ile Borusan Otomotiv Jaguar Land Rover Yetkili Satıcı Showroomları’nda.

Yeni Land Rover Discovery Sport, 2.0 litre, 240 beygir gücündeki benzinli motoru bulunuyor. Artık 2.0 litre Ingenium dizel motoru, 150 ve 180 beygir gücündeki iki farklı seçeneği ile performans ve verimliliği bir araya getiriyor.

Güçlü ve verimli dört silindirli benzinli veya dizel motor seçenekleriyle sunulan araç, dört çeker sistem ve gelişmiş dokuz ileri otomatik şanzımana sahiptir. Çevre açısından sürdürülebilir bir model olarak tasarlanmıştır. 139g/km gibi düşük CO2 emisyonu sayesinde geleneksel 5 koltuklu SUV’lerden daha düşük bir karbon ayak izine sahip. Akıllı dört çeker ( Active Driveline ) özelliği iki ve dört çeker seçenekleri arasında kusursuz bir geçiş sağlayarak emisyonu azaltır, yol ve arazi sürüş kapasitesini arttırıyor.

Land Rover yenilikleri arasında çok bağlantılı arka aks, yepyeni dokunmatik ekrana sahip. Bilgi/eğlence sistemi ve performans, güvenlik ve verimlilik için son teknolojiye sahip çelik ve hafif alüminyum gövde yer alıyor.

Discovery Sport, teknolojinin son harikası gelişmiş yaya hava yastığı sistemine sahip

Yeni Discovery Sport, teknolojinin son harikası gelişmiş yaya hava yastığı sistemine sahip. Bu sistem, en yüksek standartlarda, sanal ve gerçek yaşam durumlarında tasarlanıp test edildi. Ön tampondaki sensörler sayesinde otomobil ile yaya arasındaki fiziksel teması algılayıp ön camda bulunan yaya hava yastığını açılmasını sağlayarak çarpmanın etkisini yayada en aza indirgiyor.

Yeni Discovery Sport, Stereo kameralardan gelen görüntüleri sürekli analiz ediyor. Çarpışma riskini hesaplayan entegre bilgisayarı sayesinde yenilikçi bir fren sistemi sunuyor. Acil bir durumda sistem sürücüye bir uyarı sinyali gönderiyor. Acil Durum Frenlerinin otomatik olarak devreye girmesi sağlanıyor. Sistem böylece 50km/sa altındaki hızlarda çarpışmaları önlemeye yardımcı oluyor ve 80km/sa hıza kadar çarpışmanın şiddetini hafifletebiliyor.

Land Rover’ın, dünyanın en yetenekli premium kompakt SUV modeli ve Discovery ailesinin üyesi Yeni Discovery Sport. Segmentindeki geleneksel 5 koltuklu SUV’lardan farklı olarak kompakt ve dinamik tasarımına çok yönlülük sağlayan 5+2 (opsiyonel) koltuğa sahip.

Diğer Yazılar

Honda LG Energy Solution ile iş birliği yapacağını resmi olarak duyurdu

Ahmet Armağan

Otoshops Nakit uygulamasıyla hizmet alanını genişletiyor

Ahmet Armağan

İkinci Elde Sıfır Kilometre Oyunu Devam Ediyor

Ahmet Armağan