Otomobilkolik
Dacia Artık Otomatik Vitese Kavuştu | Otomobilkolik
Renault YENİLİK

Dacia Artık Otomatik Vitese Kavuştu

Dacia markasının uzun zamandır beklenen yeniliği müşteri ile buluşuyor. Easy-R yarı otomatik vites kutusu Sandero Stepway modeli ile satışa sunuluyor.

Easy-R teknolojisi, benzinli (0.9Turbo 90bg) ve dizel versiyonları (1.5 dCi 90bg) ile aynı anda pazarda yer alıyor. Dacia Sandero Stepway Easy-R güçlü yönleri ile öne çıkıyor: Konforlu, pratik ve ekonomik

Şehiriçi trafiğinde konforlu sürüş isteyen sürücüler için uygun fiyatlı iyi bir çözüm

Ekonomik ve çevreye duyarlı: 5,1 lt/100km&114 g/km CO2– (benzinli), 3,8 lt/100km&98 g/km CO2(dizel)

Easy-R vites kutusu İspanya- Sevilla tesislerinde üretiliyor. Dacia Sandero Stepway Easy-R Nisan ayından itibaren Türkiye’de 46.000TL’den başlayan rekabetçi fiyatlarla satışa sunuluyor.

dacia otomatik

Sandero Stepway Easy-R Türkiye’de satışta

Dacia, ilk kez ‘Easy-R’ adı verilen yarı otomatik vites kutusunu Sandero Stepway ile Türkiye’de satışa sunuyor. Stop & Start sistemiyle donatılmış olan 0.9Turbo 90bg benzinli ve 1.5 dCİ 90bg dizel motoru ile birlikte kullanılıyor. Easy-R, Nisan ayından itibaren Türkiye’de 46.000TL’den başlayan rekabetçi fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunuluyor.

dacia otomatik

Hem dizel hem benzinli motor seçenekleri

Dacia, benzinli 0.9Turbo 90bg ve 1.5dCi 90bg dizel motorlarla birlikte pazara sunulan Easy-R vites kutusu pratiklik, konfor ve ekonomiyi başarıyla bir araya getiriyor. 90bg güce ve 140Nm (benzinli), 220Nm (dizel) torka sahip motorlar çok düşük devirlerde bile oldukça iyi tepki veriyor. Üstelik şehir dışındaki performansını şehir içinde de başarıyla sergiliyor. Stop & Start sistemi ile birlikte karma parkurdaki yakıt tüketimi 3.8litre/100km (dizel), 5.1litre /100km (benzinli) düzeyinde bulunuyor. CO2 emisyonu ise 114g/km (benzinli) ve 98g/km (dizel).

Zengin donanım seviyesi

Sandero Stepway Easy-R; ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi), AFU (Acil Fren Destek Sistemi), ESP (Elektronik Denge Programı), ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi), HSA (Yokuşta Kalkış Destek Sistemi), Sürücü Hava Yastığı, 3 Noktalı Arka Emniyet Kemerleri, Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX) gibi zengin güvenlik ekipmanlarına sahip. Ayrıca Dacia MEDIA NAV 2.0 Navigasyon ve Multimedya Sistemi Opsiyonu, Ön Sis Farları, Eco Mode, Stop&Start olmak üzere konfor ve teknoloji ekipmanları ile de göz dolduruyor.

Diğer Yazılar

Maserati MC20 ile yeni bir dönemin kapısını aralıyor

Ahmet Armağan

Citroen’den 2023 ilkbahara özel kampanya

Ahmet Armağan

Tiggo hibrit modelleri, güçlü motorları ve uzun menzili ile dikkat çekiyor

Ahmet Armağan