Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Dacia YENİLİK

Dacia Duster otomatik satışa sunuluyor

Dacia Duster EDC

Picture 1 of 9

Dacia’nın, Renault Grubu markası olarak lansmanından bugüne dek geçen 12 yıl süresince Avrupa’daki otomatik vites pazarı büyüdü. 2015 yılında payı yüzde 6’dan 18’e yükseldi. Türkiye pazarında ise 2016 yılında otomatik vites oranı binek otomobil satışlarının yüzde 57’sine denk geliyor (C segmenti yüzde 55). Dacia, bu pazarda yer almak üzere, müşterilerinin uzun zamandır talep ettiği EDC (Efficient Dual Clutch) otomatik vites seçeneğini Duster ile pazara sunuyor.

Altı vitesli otomatik EDC, çift kavramalı otomatik vites kutusunun konfor ve pürüzsüzlüğünü manuel vites kutusunun yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonları ile bir araya getiriyor. EDC vites kutusu teknolojisi, ek konfor ve iyi tepki sunuyor. EDC’ye yokuş kalkış desteği de dahil.

Duster 4×2 1.5dCi EDC 110bg donanım ve motor seçenekleri

Dacia Duster 4×2 1.5dCi EDC 110bg otomatik vites olmak üzere tek versiyon olarak pazara sunuluyor.

Duster EDC Türkiye’de tek donanım seviyesi (Laureate – üst donanım) ile pazara sunuluyor.

Laureate: ABS, ASR, AFU, yokuş kalkış destek sistemi, 4 hava yastığı, elektrikli dış dikiz aynaları, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrikli ön ve arka camlar, alüminyum alaşım jantlar, yol bilgisayarı,  1/3-2/3 katlanabilir arka koltuk, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve direksiyon.

Opsiyon: Media Nav, hız ayar ve sınırlayıcı, dış donanım aksesuar paketi, arka park sensörü, geri görüş kamerası, siyah alüminyum jantlar.

Ayrıca Duster Black Shadow özel serisi de lansmandan itibaren pazara sunuluyor.

Türkiye’de Duster ile 2013ten beri 4×4 Pazar lideri olan Dacia, Duster EDC ile iddiasını yineliyor ve konumunu güçlendirmeye hazırlanıyor.

Duster 1.5 EDC ise Mart 2017’de pazara sunuluyor olacak.

duster 2017, duster otomatik duster 2.el, duster fiyat duster fiyatları, duster modifiye, duster yeni kasa, duster 2014, duster 2016 fiyat listesi, duster 4×2, duster, duster aksesuar, duster dacia, duster ambiance, duster arabalar, duster alınır mı, duster arka koruma, duster arka tampon, duster ambiance 4×4, duster arazi, sahibinden duster, duster EDC

Diğer Yazılar

Volvo, Uber işbirliğiyle otonom projesini başlatıyor

Continental, yeni UltraContact NXT lastiğini tanıttı

Ahmet Armağan

Dacia Sandero, Stepway ve Logan modellerini yeniledi

Ahmet Armağan