BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Continental, yeni kış lastiği WinterContact TS 870
Genel LASTİK OTOMOBİL

Continental’in Yeni Kış Lastiği WinterContact TS 870

Continental’in yeni lastiği WinterContact TS 870 test şampiyonu TS 860 ‘dan sonra bir mükemmel kış lastiği olarak 2020 son baharında pazarda yerini alacak. 

Yeni WinterContact TS 870 kompakt ve orta sınıf araç segmentinde farklı ebat seçenekleriyle üretilecek. Son teknolojiyle kullanılarak geliştirilen Winter Contact TS 870 zorlu kış şartları, ıslak ve kuru zemin başarısıyla rakiplerine fark atacak.

Continental uzmanları, sürücülerin genel olarak mevsim şartlarına uygun lastikleri kullandığını teyit ediyor. Uzmanlara göre, Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki araç sahiplerinin yüzde 80’i zorlu hava şartlarına dayanıklı kış lastiklerine geçiyor.

Continental’in yeni lastiği WinterContact TS 870

Continental, bu farkındalıkla son teknolojiyle geliştirdiği yeni nesil lastiği WinterContact TS 870 ile zorlu kış şartlarına meydan okumaya hazırlanıyor. 14-17 inç jant aralığında 19 ebat üretilecek WinterContact TS 870 ile kış aylarında sürücülerin işini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Testlerden en yüksek tavsiye

Aynı segmentte yer alan diğer lastiklerden farklı olarak kullanıcısının sürüş keyfini artırırken kaza riskini de en aza indiriyor. Gerçekleşen 37 testin 36’sında en yüksek tavsiye oranını yakalan yeni kış lastiği WinterContact geniş bir araç yelpazesinde orijinal ekipman olarak da kullanılıyor.

Buz üzerinde yüzde 5 daha kısa fren mesafesi ve kar üzerinde yüzde 5 daha iyi yol tutuş sağlayan Continental yeni kış lastiği WinterContact TS 870 ayrıca karda daha iyi kavrama, ıslak yolda daha iyi performans ve kuru yolda daha iyi yol tutuşu sunuyor. Performansında yüzde 7 artış ve yuvarlanma direncinde yüzde 4 düşüş sağlanan WinterContact TS 870 yeni sırt deseni sayesinde yağışlı havalarda suyu daha hızlı bir şekilde tahliye ederek suda kızaklamaya karşı daha iyi koruma sağlıyor.

AB Lastik Etiketinde, WinterContact TS 870 yakıt verimliliği yönünden “C” ve ıslak yol tutuşu yönünden “B” sınıfında, 70 dB’lik gürültü seviyesi ile de tek bir ses dalgasıyla temsil edilen en düşük kategoride yer alıyor.

Continental Lastik Birimi dünya çapında 24’ten fazla üretim ve geliştirme merkezini bünyesinde barındırdırıyor. 1871 yılında kurulan teknoloji şirketi; araçlar, makineler, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli, akıllı ve ekonomik çözümler sunmaktadır. 2018 yılında 44,4 milyar euro satış rakamına ulaşan Continental, halen 60 ülkede yaklaşık 240.000 kişiyi istihdam etmektedir.

lastiği, Conti lastiği, lastiği, WinterContact TS 870, en iyi lastiği, i mi, 2020,

Diğer Yazılar

Nissan Juke tamamen yenilendi

Ahmet Armağan

Skoda, Superb ile Yeni Devrini Başlatıyor

Pirelli, Trek-Segafredo bisiklet takımı ile iş birliği anlaşmasına imza attı

admin