Otomobilkolik
Citroen SONDAKIKA YENİLİK

Citroen C5 Aircross Hybrid Kasım’da geliyor

Citroen, elektrikli mobilite alanındaki yenilikçi adımlarına, markanın özgün “ë” harfini taşıyan elektrikli ve elektrik destekli modellerine bir yenisini ekleyerek devam ediyor: Citroen C5 Aircross Hybrid 136 ë-DCS6. Bu araç, geleceğin teknolojisini bugüne getiren bir hibrit sistemi sunuyor.

Yenilikçi hibrit teknolojisi, 136 beygir gücündeki (100 kW) PureTech benzinli motora ek olarak 21 kW elektrik motoru, yeni çift kavramalı ë-DCS6 şanzımanı ve bazı sürüş koşullarında otomatik olarak şarj olan 48V bataryadan oluşuyor.

Yeni Citroën C5 Aircross Hybrid 136, sadece emisyonları ve yakıt tüketimini kontrol altında tutmakla kalmıyor, aynı zamanda sürüş konforunu bir üst seviyeye taşıyor. Hibrit sistemi, son derece hassas hızlanma performansı sunarken, aynı sınıftaki benzinli motorlara göre yüzde 15’e kadar daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu sağlıyor. Ayrıca, elektrik modunun sunduğu tüm avantajlardan da faydalanma olanağı sunuyor. Şarj gerektirmeyen elektrik deneyimi, kesintisiz ve akıcı bir sürüş sağlıyor ve şehir içi kullanımının yaklaşık yarısını tamamen elektrikli ve sıfır emisyonlu bir modda yapma imkanı sunuyor.

Bu çevreci ve verimli özelliklere sahip yeni C5 Aircross Hybrid 136, Türkiye’de “ë-Series” versiyonuyla kasım ayından itibaren satışa sunuluyor. “ë-Series” versiyonu, özel ë-Series logosu, şık siyah tavan ve çekici siyah alaşımlı jantlar gibi özelliklerle geliyor. İç mekanında ise yüzde 68 oranında geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen açık tonlardaki yeni nesil Alcantara® koltuklar, ferah bir iç görünüm sunuyor. Bagaj kapağı ve iç mekandaki “ë” harfli logolar ise bu özel seriyi diğer modellerden ayırt ediyor.

Citroën C5 Aircross Hybrid 136 ë-DCS6, sürüş keyfi ve çevre dostu teknolojileri bir araya getirerek geleceğin otomobillerinin yolunu açıyor.

Diğer Yazılar

Ford Otosan, kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure ile 3 firmaya yatırım gerçekleştirdi

Ahmet Armağan

2019 Toyota Corolla ne zaman çıkacak? İşte tüm detaylarıyla yeni Corolla!

Ahmet Armağan

Yeni Porsche Panamera Artık Daha Sporcu