BMW Bannerı
Otomobilkolik
SEKTÖREL

Chery Omoda 5 en sevilen otomobillerden biri oldu

Chery Grubu’nun markası OMODA, çevreye duyarlılığı ile tanınan ve Türk tüketicilerin ilgisini çeken son modeli OMODA 5’i piyasaya sundu. OMODA 5, çağdaş tasarımı, yenilikçi teknolojisi ve konforlu sürüş deneyimi ile dikkat çekiyor.

Cesur ancak dengeli tasarımıyla genç neslin SUV’lar için beklentilerini karşılıyor. Sedanın sportif sürüş özelliklerini ve SUV’un yüksek oturma pozisyonunu birleştirerek gerçek bir crossover tarzı sunuyor. 183 beygir güç ve 275 Nm tork üreten 1.6 TGDI motoru, performans ve ekonomiyi bir araya getiriyor.

OMODA 5, üstün sürüş dinamikleri ve güvenlik özellikleriyle donatılmıştır. Artan popülaritesi ile her geçen gün daha fazla tüketiciye hitap ederek mobilite alanında yeni bir yaşam tarzı sunmayı hedefliyor.

Çin’in önde gelen otomotiv devi Chery, 2024 yılının başında OMODA 5 modeliyle Türkiye pazarına başarılı bir giriş yaptı. Gelecek odaklı teknolojisi ve öncü özellikleriyle Cross SUV sınıfında yükselen bir yıldız olan OMODA 5, Türk kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü.

Geleceğin teknolojisi

OMODA 5’in akıllı kokpiti geleneksel tasarımlardan ayrışıyor. Karmaşık unsurlardan arındırılan merkezi kontrol paneli, geleceğin teknolojisini yansıtan 10,25 inçlik dokunmatik çift ekrana sahip. Merkezi kontrol alanı deri ve fırçalı metal panellerin yoğun kullanımı ile teknoloji ve işlevselliği harmanlayan şık bir ortam sunuyor. OMODA 5, surround ses sistemi ve 64 renkli ritimli ortam aydınlatmasının da katkısıyla kaliteli bir kokpit deneyimi oluşuyor. 

OMODA 5, gelişmiş akıllı teknolojilerle akıllı sürüşte öncü bir SUV rolü üstleniyor. Modelde başta akıllı sesli komut olmak üzere gelişmiş teknolojik çözümler yolculukları keyfe dönüştürüyor. Gelişmiş ADAS (Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri); tam hızlı ACC (Adaptif Hız Sabitleyici), AEB (Otomatik Acil Durum Freni), FCW (Önden Çarpışma Uyarısı), 360° panoramik görüş gibi işlevleri içeriyor. Tüm akıllı sürüş yardımcıları farklı yol koşullarında konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sağlıyor. 

OMODA 5, estetik tasarımı ve yenilikçi akıllı teknolojileriyle sadece göz kamaştırmakla kalmayıp aynı zamanda geleceğin ulaşımında OMODA markasının lider ve öncü imajını da destekleyen etkileyici bir araç. OMODA 5, küresel popülaritesiyle daha fazla tüketiciye konforlu ve rahat bir sürüş deneyimi sunarak ulaşımda yeni bir yaşam tarzı oluşturmaya hazırlanıyor.

Diğer Yazılar

Aytemiz istasyonlarında ücretsiz internet dönemi başladı

Ahmet Armağan

Aytemiz’den tüketiciye Vaay dedirten dijital hizmet

Ahmet Armağan

Nissan deprem yardımlarını genişletiyor

Ahmet Armağan