YENİLİK

Bugatti Centodieci: Sıradışı bir hiper otomobil

Centodieci’nin ön kısımdaki at nalı şeklindeki radyatör, derinliğini yalnızca yandan bakıldığında ortaya çıkarıyor ve yeni geliştirilen derin ön spoiler mükemmel bir uyum sağlayan üç bölümlü hava girişleriyle kendini belli ediyor. Centodieci’nin önü son derece alçak. İkonik Bugatti at nalı da buna göre düşürülmüş. Bugatti logosu Macaron ise ortada siyah bir unsur tarafından kesilen kaputun üzerine yer alıyor. Achim Anscheidt, “Bu, EB110’un hatıralarını yeniden canlandırmamıza izin verdi” diyor. Genişletilmiş ön ayırıcı ile optimize edilmiş ön bölüm ve kaputtan geçen hava akımı aracın aerodinamiğini daha da artırıyor.

Entegre LED gündüz sürüş farlarına sahip olan yeni geliştirilen, karmaşık ve çok dar farlar mükemmel uyum sağlıyor. Yeni geliştirilen aydınlatma elemanları sayesinde, EB110’a saygı göstermek için aynı zamanda bu çekici görsel anıyı modern teknolojiye aktarırken, ön ve arka bölümlerde stilistik olarak özgür bir tasarım dili kullanılıyor. 

Centodieci’nin kalbinde, 7.000 d/dak’da 1.600 HP güç üreten ikonik 8.0 lt W16 motor yer alıyor. Yağ soğutucusu alanındaki ilave bir hava girişi, performans arttırılmış motorun sıcaklığını güvenilir bir şekilde düzenliyor. Centodieci 2.4 saniyede 0’dan 100 km / s’ye, 6.1 saniyede 200 km / s’ye ve 13.1 saniyede 300 km / s’ye; maksimum hız elektronik olarak 380 km / s ile sınırlandırılmış. 

Centodieci 10 araçla sınırlı (ve çoktan satılmış) ve Fransa’nın Molsheim kentinde el yapımı olarak üretiliyor. İki yıl içinde 8 milyon Euro başlayan birim fiyatlarla teslim edilecek. 

Diğer Yazılar

Yeni Gran Turismo Sport’un Tarihi Belli Oldu

2020 Yeni Seat Leon tanıtıldı. Yenilenen modele 1.1 milyar euro harcandı!

admin

Tüm detaylarıyla yeni Peugeot 508 ! Peki ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Ahmet Armağan