BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW YENİLİK

BMW’nin amiral gemisi 7 Serisi (2019) yenilendi

Yeni BMW 7 Serisi, hem yüksek konfor hem de kullanım kolaylığı ve daha fazla yakıt verimliliği ile yenilikçi sürücü yardımı ve bağlantısı sağlayan daha fazla teknolojik gelişmelerle geliyor.

Çarpıcı dış ve iç tasarım değişikliklerine ek olarak, BMW 7 Serisi motor serisini yeni sekiz silindirli motor ve genişletilmiş elektrik aralığı sunan bir hibrit sistemli altı silindirli bir ünite içerecek şekilde güncelledi.

BMW 7 Serisi, standart ve uzun dingil mesafesi gövdesi çeşitlerinde sunulmaya devam edecek. Lüks modelin daha uzun versiyonunda, standart otomobilden 14 santimetre uzayan ve 3.210 milimetreye kadar uzanan bir dingil açıklığı bulunuyor. Her iki değişken de öncekilerden 22 milimetre büyüdü.

Yeni BMW 7 Serisi, öncelikli olarak 50 mm daha uzun olan burun kısmıyla kapsamlı bir tasarım yenilemesi içeriyor. Geleneksel BMW böbrek ızgarası artık daha büyük ve yalnızca soğutma havası ihtiyacı arttığında açılan ayarlanabilir kanatlı aktif hava kanadı kontrolüne sahip.

M Sport modelleri için geniş açık hava girişleri güncellendi ve ön kanalın dış kenarlarındaki hava kanallarının konumunu vurgulamak için entegre Hava Perdeleri ile C-şekilli çevreler içeriyor. Revizyonlar ayrıca ön tarafın alt sınırının aerodinamik olarak optimize edilmiş kontürünü de içeriyor.

Yeni BMW 7 Serisi ayrıca BMW Touch Command Unit’in en son sürümünü de içeriyor. 7 inçlik ekrana sahip bu çıkarılabilir tablet, herhangi bir koltuktan ve hatta aracın dışından bile kullanılabilir. Yolcuların koltuk ayarı, iç aydınlatma ve iklim kontrolü gibi konfor fonksiyonlarının yanı sıra bilgi-eğlence, navigasyon ve iletişim sistemleri gibi çalışmalarını da sağlar. Harici ses ve video dosyalarını oynatmak için de kullanılabilir. BMW Touch Command tabletin grafik ve menü sistemi ve arka koltuk eğlence deneyimi ekranları şimdi, gösterge panelinin ve kontrolün tamamen dijital göstergeleri için de kullanılan BMW İşletim Sistemi 7.0’ın yazılım özellikleri ve işlevselliği ile uyumludur. 

Motor seçeneklerine bakıldığında, 730d’de 265 HP, 740d’de 320 HP ve 750d’de 400 HP’lik dizel motorlar bulunuyor. Benzinli olan ise 740i 340 HP güce sahip. 750i, 530 HP güç sunarken M760i’de bu güç 585 HP’ye kadar ulaşıyor.

Hibrit versiyon olan 745e’nin toplam gücü ise 285 HP. En güçlü versiyon olan 12 silindirli benzinli motor, BMW M760Li xDrive’a güç sağlıyor. 585 HP güç ve 850 Nm tork sunan 6.6 lt’lik bu motor, otomobili 3.8 saniyede 100 km/s hıza ulaştırıyor.

 

Diğer Yazılar

VW ve Renault, 20 bin Euro’luk bir elektrikli otomobil üretmek için ortaklık kurabilir

Ahmet Armağan

Nissan Türkiye’nin deprem yardımları 40 milyon TL’yi aştı

Ahmet Armağan

Satılan her 100 Chery’den 4’ü filo müşterileri ile buluştu

Ahmet Armağan