BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW YENİLİK

BMW X7 ne zaman çıkacak? Beklenen an geldi. BMW X7 tanıtıldı!

BMW X7, lüks kavramına yepyeni bir boyut getiriyor. Spor Aktivite Aracının (SAV) çok yönlü ve çevik sürüş özellikleriyle lüks bir otomobilin varlığını, seçkinliğini ve ferahlığını birleştiriyor. Üretim, BMW Plant Spartanburg’da (ABD) gerçekleştirilecek ve Mart 2019 itibaren tüm dünyada satışına başlanacak.

En büyük BMW X modeli olan X7, 5,151 milimetre uzunluğunda, 2.000 milimetre genişliğinde ve 1.805 milimetre uzunluğunda. Ayrıca 3.105 milimetrelik bir dingil mesafesine de sahip.

Farklı tasarım dili; öne çıkan son derece belirgin panjur, geniş pencereler, yüksek yerden yapısı, uzun bir tavan ve iki bölümlü bir arka bagaj kapağıyla kendini belli ediyor. Özel detaylar geniş krom elementler içeriyor. LED farlar standart, BMW Laserlight ise isteğe bağlı olarak sunuluyor. 

Üç sıra koltukla birlikte X7, cömert bir iç mekana sahip. Standart olarak yedi koltuğu olan otomobilin orta sırası, seçenek olarak iki ayrı konfor koltuklarıyla seçilebiliyor. Tüm koltuklar elektrikli olarak ayarlanabiliyor. Vernasca deri kaplama standart olarak yer alırken, Yükleme kapasitesi 326 litreden azami 2.120 litreye kadar genişletilebiliyor.

BMW X7, standart olarak 20 inç hafif alaşım jantlar, isteğe bağlı 21 ve 22 inç hafif alaşım jantlarla tercih edilebiliyor. Design Pure Excellence, M Sport paketi ve modele özel BMW Individual özellikleriyle kişiselleştirilebiliyor. 

Dört bölgeli otomatik klima kontrolü, ortam aydınlatması ve standart olarak üç bölmeli panoramik cam tavan, beş bölgeli otomatik klima kontrolü, Ambient Air paketi, Panorama cam tavan Sky Lounge, Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi ve Arka koltuk eğlence sistemi gibi ultra lüks detaylar opsiyonel olarak sunuluyor. 

Her iki akstaki hava yayları ve elektronik kontrollü ayarlanabilir amortisörler standart olarak yer alıyor. Entegre Aktif Direksiyon ve stabilizer Executive Drive Pro seçeneği ile geliyor.

BMW X7; M50d, BMW X7 xDrive50i ve BMW X7 xDrive40i olmak üzere üç seçenekle üretiliyor.

İsteğe bağlı Off-Road paketi, bir düğmeye dokunarak xSand, xGravel, xRocks ve xSnow sürüş modlarının seçilmesini sağlıyor. 

BMW İşletim Sistemi 7.0 ile standart olarak BMW Live Cockpit Professional olarak karşımıza çıkacak. Tamamen dijital gösterge paneli ve Kontrol Ekranı her biri 12,3 inç ekranlarla donatılmış. 

Diğer Yazılar

VW’in yeni SUV’u Atlas’ın ilk videosu yayınlandı

Yeni BMW i4 ve Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer Türkiye’de

Ahmet Armağan

Peugeot 2023 yılının ilk kampanyasını başlattı

Ahmet Armağan