BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
BMW

Yeni BMW M2 Competition tam 410 HP gücünde

Yeni BMW M2 Competition tam 410 HP gücünde. BMW M GmbH, kompakt yüksek performanslı spor otomobil segmentinde  referans noktası.

Yeni BMW M2, ilk versiyonda sınıf lideri spor otomobilin yeniden işlenmesini temsil ediyor.

Daha güçlü bir motor önceki ile kıyaslandığında önemli bir güç artışı sağlanırken, direksiyon, fren sistemi, egzoz ve süspansiyondaki değişiklikler, aerodinamik verimlilik için geliştirilmiş revize edilmiş bir dış tasarım karşımıza çıkıyor.

BMW M2 Competition, yapılan bu değişikliklerle sınıfında rakipsiz istatistiklerle sunuyor.

Elektronik olarak sınırlı bir hıza (250 km/s) sahip yeni M2, 4.2 saniyede sıfırdan 100 km hıza ulaşıyor (M DCT şanzıman, manuel şanzımanlı 4,4 saniye).

İsteğe bağlı rekabet odaklı M Driving Package ile maksimum hız 270 km/s’e ulaşıyor. Ayrıca geliştirilmiş şasi ayarı ve daha güçlü bir fren sistemi, orijinal M2’den daha keskin bir şekilde sunuluyor.

Competition M2’yi standart M2’den ayıran bazı görsel farklılıklar da var. Yeni ön spoyler tasarımı ve böbrek ızgarası,  yan solungaçlar ve çift egzoz sistemindeki yeniden şekillendirilmiş dörtlü egzoz çıkışı yüksek parlaklıkta Shadow Line siyah renkle tamamlanıyor. 

Yeni çift kollu kapı aynalarının yarıştan ilham alan tasarımı aerodinamiği geliştirirken, karanlık bir M Competition rozeti otomobilin arkasını süslüyor.

BMW’nin M mühendisleri, motor bölmesindeki BMW M3 / M4’ün karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) yüksek hassasiyetli gergisi de dahil olmak üzere, arttırılmış performansı hesaba katmak için dinamikleri de ayarladı. Bu, ön kısım sertliğini ve direksiyon hassasiyetini artırıyor. 

Motor ve performans

Çift turboşarjlı altı silindirli sıralı motor, en yüksek verimle sunuluyor. Turboşarjlı bir motor için devirler için benzersiz bir iştahı garanti ederken, geniş bir devir aralığında sıra dışı lineer güç dağıtımı sunuyor ve farklı bir motor sesine de sahip.

M TwinPower Turbo teknolojisi, geniş bir devir bandında rakipsiz tork değeri sağlıyor. Motor, 5,250 ila 7,000 devir arasında 410 HP verimlilik sağlarken, 550Nm’lik maksimum torku 2,350 ila 5,200r devir arasında.

 

Diğer Yazılar

Borusan Otomotiv Motorsport GT4 Avrupa Serisi 2022 Sezonuna İmola’da Başlıyor

Ahmet Armağan

FOTO GALERİ: Tüm detaylarıyla 2020 BMW 7-Serisi

Ahmet Armağan

Yeni 2023 BMW M3 CS karşınızda

Ahmet Armağan