BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Volkswagen YENİLİK

Bu Bettle çok hızlı!

VW Beetle denildiğinde akla çoğu zaman şirin, küçük ve sevimli bir otomobil gelir. Fakat bu seferki biraz farklı. Özel olarak hazırlanmış olan 550 HP gücündeki LSR adını taşıyan otomobil, dünyanın en hızlı Bettle’ı olma özelliğini taşıyor.

Utah Büyük Tuz Gölü üzerinde her yıl kırılan hız rekorları çerçevesinde, 2.0 lt’lik TSI motora sahip olan Beetle LSR (Land Speed Record), 1 mil’lik (1.6 km) bir mesafede 328,195 km/s’lik (205,122 mph) bir hıza ulaşarak yeni bir rekora imza attı. 574 Nm’lik torkun etkisiyle çok iyi bir performans ortaya koyan LSR, tuz gölü üzerinde özel jantlar ve lastiklerle donatıldı. Ayrıca BIR marka sınırlı kaymalı diferansiyel de, çekişini artırmak için kullanılmış. Aracın içinde koruma kafesi, beş noktalı emniyet kemerleri ve yangın söndürme sistemi sayesinde otomobil yüksek güvenliği de bünyesinde barındırıyor. Buna ek olarak, Beetle’ı yavaşlatmak için kullanılan iki fren paraşüt de yer alıyor.

Performans resmen yaz ortasında her yıl düzenlenen Utah Salt Flats Yarış Derneği (USFRA) tarafından desteklenen sürüş rekor olayı kaydedildi.

beetle, vw beetle, hızlı beetle, lsr, lsr beetle, utah, beetle fiyatlar, yeni beetle, 2017 beetle

Diğer Yazılar

Hyundai’nin yeni elektriklisi IONIQ 6 tanıtıldı

Ahmet Armağan

Chery’nin hedefi 1.4 Milyon adet

Ahmet Armağan

Ulu Motor, Leapmotor’un Türkiye Distribütörü oldu

Ahmet Armağan