Audi YENİLİK

AUDI RS Q3 ve RS Q3 SPORTBACK

Audi RS Q3 ve RS Q3 Sportback modelini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Alman üreticı şık coupe formundaki crossover’ın kaputu altında turboşarjlı 2,5 litrelik beş silindirli bir motora yer veriyor.

Bu motor tam 400 HP gücünde ve 480 Nm tork üretiyor. 250 km/s’lik maksimum hızla sınırlandırılan model, 0’dan 100 km/s’ye sadece 4.5 saniyede ulaşıyor.

RS Q3’te standart modele olanla tabii ki bir takım değişimler var. Örneğin sürüş yüksekliği 10 mm daha azaltılmış sportif ayarla sahip bir süspansiyonla donatılmış. Performans özellikleri bununla da bitmiyor. Audi mühendisleri gözden geçirilmiş bir direksiyon sistemi ve yüksek performanslı bir fren sistemine yer veriyorlar.

Bu fren sistemi önde 375 mm, arkada ise 310 mm’lik hava kanallı disklere ve altı pistonlu kaliperlere sahip. Kullanıcılar ayrıca, alüminyum kaliperler ve seramik fren disklerini içeren isteğe bağlı seramik fren sistemi sipariş edebiliyorlar.

Ek olarak, Dinamik Şasi Kontrolü ile birlikte bir RS spor süspansiyon da opsiyonel donanımlar arasında…

Tasarım tarafında ise, parlak siyah petek uçlarına sahip olan belirgin bir Singleframe ön ızgara göze çarpıyor. Modeller ayrıca geniş hava girişleri ve bumerang biçimli tasarım ile agresif bir ön tamponu da destekliyor.

Audi RS Q3 ve Q3 Sportback’te 20 ve 21 inç’lik jantlar tercih edilebiliyor. Arka tarafta ise son derece sportif görünen devasa bir çift çıkışlı egzoz bulunuyor.Özel bir stile sahip kabinde, yeni vites değiştirme kulakçılar ve düz tabanlı bir direksiyon simidi öne çıkan özellikler arasında. Işıklandırılmış kapı eşiği, parlak siyah vurgular ve RS kabartmalı deri / Alcantara koltuklar da RS Q3’ü farklı kılan detaylar.

Avrupa’da, RS Q3 ve RS Q3 Sportback Ekim ayında siparişe başlayacak ve bu yılın sonlarında bayilere ulaşacak. Alman fiyatlandırması, RS Q3 için 63,500 €, Sportback ise 65,000 € ile başlıyor.

Diğer Yazılar

Yeni Hyundai i10 fiyatları açıklandı ve satışa sunuldu

Yeni Mercedes E-Serisi Ortaya Çıkıyor

Audi madenciliğe katkı sağlıyor

Ahmet Armağan