BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Audi A3 Sedan 2020 | Otomobilkolik
Audi OTOMOBİL YENİLİK

Audi A3 Sedan 2020 Farklı Motor Seçenekleriyle Tanıtıldı

Yeni Audi A3 Sedan 2020, bilgi ve eğlence sistemlerinden destek sistemlerine kadar yepyeni özellikler içeriyor. Zarif gövdenin altında, rafine süspansiyon ayarı, dinamik olduğu kadar verimli bir sürüş deneyimi sağlıyor. A3 Sedan, 2020 yazından itibaren Avrupa’da satışta olacak.

Yeni Audi A3 Sedan 2020, sportif ve zarif bir görünümle sunuluyor. Selefi ile karşılaştırıldığında, 4.54 mt ile 4 santimetre daha uzunken, dingil mesafesi değişmedi. Genişliği 2 santimetre artarak 1,82 metreye yükseldi. Yükseklik ise 1 cm daha fazla. Bu sürücünün ekstra 2 cm daha aşağıda oturabilmesi şeklinde konumlandırıldı. Ayrıca dirsek mesafesi anlamında da artış sağlanmış. 425 litrede bagaj kapasitesi, önceki modeldekiyle tamamen aynı.

Ön tarafa, çarpıcı farlarla çevrili petek ızgaralı büyük bir ekli Ççerçeve hakim. İlk bakışta aşağı doğru hareketli trapezoidal açılar otomobilin kimliğini oluşturuyor. Matrix LED teknolojisine sahip yeni dijital gündüz farlar otomobile çok farklı bir hava katıyor. 

Aerodinamik gövde

Izgaranın arkasında elektrikle çalışan iki panjur modülü bulunuyor. Kontrol edilebilir hava girişi de buna katkıda bulunuyor. Hava akışını akıllıca ve duruma göre düzenleniyor. Ayrıca, geliştirilmiş aerodinamik özellikli dış aynalar ve aktif fren soğutması hava direncini azaltıyor ve aerodinamik eskiye göre 0.04 Cd’lik kazanım ortaya çıkıyor.

Audi A3 Sedan 2020 Odaklanmış ve Dijitalleştirilmiş Kokpit 

A3 Sedan’ın kokpiti tamamen sürücüye odaklı. Bu iç tasarımla başlıyor, ekranve kontrol elemanları ile bitiyor. Merkezi MMI dokunmatik ekranlı gösterge paneli sürücüye doğru hafifçe eğimli. 10,1 inç diyagonal ve kullanımı sezgisel. Standart olarak, el yazısı algılamanın yanı sıra isteğe bağlı olarak bulut özelliklerinden yararlanabiliyor. Direksiyon simidinin arkasındaki 10.25 inç gösterge paneli, baz modelde bile dijital. Audi sanal kokpit artı olarak, 12.3 inç boyutunda ve  sportif grafiklere sahip. Özellikle dinamik bir düzen dahil olmak üzere üç farklı görünüm sunuyor. Devir ve hız burada, açısal kırmızı grafik öğeleri olan çubuk diyagramlar olarak gösteriliyor. Yeni Audi A3 Sedan 2020 modelinin en üstteki bilgi-eğlence sistemi, üçüncü nesil modüler bilgi-eğlence platformunu (MIB 3) MMI Navigation plus kullanıyor. MIB 3, önceki modelden on kat daha yüksek bilgi işlem gücüne sahip.

Audi A3 Sedan 2020 Üç farklı motorla

Yeni A3 Sedan 2020, iki TFSI motor ve bir TDI motor seçeneği ile piyasaya sunulacak.  1,5 litrelik direkt enjeksiyonlu motor olan 35 TFSI, 150 HP üretiyor ve yeni geliştirilen altı vitesli manuel şanzımanla 100 km’de ortalama yakıt tüketimi: 5,0 – 4,7 lt.  Bu model ayrıca 48 voltluk hafif bir hibrit sistem kullanıyor. Yavaşlama sırasında enerjiyi geri kazanır, sürüş sırasında ve düşük motor hızlarından hızlanırken 50 Nm’ye kadar torkla motoru destekliyor.

Aynı anda konforlu ve dinamik süspansiyon

Yeni Audi A3 Sedan 2020 modelinin süspansiyonu, önceki modele göre daha hassas bir dokunuş olan sportif ve konforlu olacak şekilde ayarlandı. Büyük ölçüde, bu hassasiyet ve reaksiyon hızı, enine dinamiklerle ilgili tüm bileşenler arasında optimum etkileşimi sağlayan merkezi dinamik taşıma sistemi sayesinde sağlanıyor. Standart düzene alternatif olarak, bir spor süspansiyonu ve kontrollü amortisörlü bir süspansiyon seçilebiliyor. 

Diğer Yazılar

İkinci elde en çok hangi modeller satılıyor? 2020

admin

Chery TIGGO 8 PRO, Kısa Zamanda Başarıya Ulaştı

Ahmet Armağan

Hyundai NEXO, kendi kendine 190 km yol gidiyor

Ahmet Armağan