BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
Audi OTOMOBİL YENİLİK

Yeni Audi A3 2020 sanal ortamda tanıtıldı. İşte tüm detaylar!

Cenevre Fuarı’nın iptal edilmesiyle birlikte yeni Audi A3 sanal ortamda tanıtıldı.

Markanın lokomotif modellerinden biri olan yeni Audi A3, dördüncü nesliyle karşımızda. Önceki jenerasyonda üç ve beş kapılı modellerin yanı sıra sedan karoserle de üretilen A3, ilk etapta sadece beş kapılı olarak üretilecek. Sedan versiyonun içinse biraz daha beklemek gerekecek. Yeni A3’ün tasarımı Audi’nin yenilikçi çizgilerini taşıyor. Geniş ızgara hemen dikkati çekiyor. LED farlar, ve tampondaki geniş hava girişleri kendini belli edecek kadar iddialı çizgilere sahip. Profilden bakıldığında ise her zamanki sadeliği yanı sıra artık daha şık.

Yeni Audi A3 2020

Halefi ile karşılaştırdığımızda, yeni modelin boyu 30 mm uzun bir değerle 4.340 mm olarak veriliyor. Genişliği 1820 mm, yükseklik 1430 mm olan otomobilin aks mesafesi ise eski modele göre 4 mm uzun ve 2640 mm.

Etkileyici kabin

Kabine geçtiğimizde, Audi modellerine son dönemde damgasını vuran ekranlar A3’te de başrolde. Direksiyonun hemen arkasında yer alan 10.25 inçlik gösterge paneli tamamen dijital. 12.3 inçlik Virtual Cockpit ise opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. Konsolda dikkati çeken bir tasarım öğesi hemen göze çarpıyor.

Yeni Audi A3 2020

Havalandırma ızgaralarının genel kokpit çizgisinden daha yükseğe konumlandırılmış olması alışılmış Audi kabinlerinin dışında bir görünüm sunuyor. Yeni nesil MMI ile eşleşen 10.1 inç genişliğindeki Infotaintment ekran Virtual Cockpit ile , boydan boya olan ekranlar adeta görsel şölene dönüşüyor.

VW Grubu’nun MQB platformu üzerine inşa edilen Yeni A3, grubun kemikleşmiş motor ve şanzıman gruplarını kullanıyor. Giriş seviyesinde 1.0 lt TFSI 110 HP motor yer alıyorken, diğer bir benzinli seçenek ise bildik1.5 lt 150 HP’lik ünite. Bu motorda bundan böyle mild-hybrid teknolojisi de kullanılıyor. Dizel motor tarafında ise 2.0 lt’lik TDI ünite 116 ve 150 HP olarak sunuluyor.

Diğer Yazılar

İş makinesi Mercedes SLS AMG’yi parçalıyor

Performanslı Hyundai i30 Modeli Geliyor

Subaru’nun yeni SUV’u Los Angeles Fuarı’nda tanıtıldı