Otomobilkolik
KONSEPT Peugeot

400 beygirlik Peugeot 508!

Peugeot Sport mühendisleri benzersiz bir ivmelenme performansı elde etmek için üç motorun (önde bir adet PureTech 200 ve bir adet 110 HP elektrik motoru ve arkada 200 HP elektrik motoru motor), iki güç kaynağının ve dört tekerlekten çekişin gücünü birleştirdiler.

Sistem toplamda 500 Nm tork kullanıma sunuyor. Söz konusu güç ve tork değeri sayesinde Peugeot Spor Engineered 508 konsept otomobili 400 HP gücünde bir ICE aracına eşdeğer bir performans seviyesine ulaşıyor.

0-100 km/s: 4,3 sn ve maksimum hız: 250 km/s gibi son derece iddialı performans değerlerine karşın Peugeot Spor Engineered 508 konsept otomobili 49 gr/km (WLTP) CO2emisyon salınım değerine imza atıyor. 38 mm ve 41 mm çapında dört pistonlu kalipere sahip 380 mm çapında hava kanallı diskler söz konusu gücü dizginleyerek otomobili güvenli mesafede durduruyor.

Peugeot 508’den alınan şasi araç gövdesini alçaltmak için revize edilirken ön iz genişliği 24 mm ve arka iz genişliği ise 12 mm arttırıldı. Sürüş keyfini daha da üst seviyeye taşımak için direksiyon hassasiyeti de optimize edildi. Michelin’den sağlanan 245/35 R20 ebatlarında Pilot Sport 4S lastikler Peugeot Sport Engineered 508 konsept otomobilin üstün yol tutuş özelliklerine katkı sağlıyor.

Peugeot Sport Engineered 508 konsept otomobili, markanın yeni üst sınıf elektrikli araç serisi kavramını en iyi şekilde karşılıyor ve tamamen yeni bir sürüş deneyimi sunuyor.

Performanstan ödün vermeden şarj edilebilir hibrit araçların tüm avantajlarını sunan otomobil 11,8 kWh kapasiteli bataryasıyla 50 km’ye (WLTP) kadar elektrikli sürüş menzili sunuyor.

Sport modunda termal ve elektrik güç kaynakları 190 km/s hıza kadar kullanıma sunulurken böylece her koşulda etkileyici bir hızlanma performansı kullanıma sunuluyor.

Diğer Yazılar

PEUGEOT Türkiye, mayıs ayında en yüksek tarihi aylık satış rakamına ulaştı

Ahmet Armağan

PSA Grubu, bünyesinde barındırdığı markalar için yeni nesil bir LAV (Leisure Activity Vehicle) ürün gamını pazara sunuyor

Ahmet Armağan

Volvo, 360 C konseptini tanıttı

Ahmet Armağan