Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Aston Martin YENİLİK

Yeni Aston Martin Vantage hakkında herşey

Yeni Aston Martin Vantage; cesur görünüm, gelişmiş performans ve dinamikleri tanımlıyor. 4.0 litrelik, 510 HP / 685 Mm çift turbo V8, sekiz kademeli ZF şanzıman ile karşımıza çıkıyor. Maksimum hızı 312 km/s ve 3,5 saniyede 100 km’ye ulaşıyor.
Elektronik bir arka diferansiyel (E-Diff) ile monte edilecek ilk Aston Martin olan yeni Vantage, 2018 yılının ikinci çeyreğinde yollara çıkmaya hazırlanıyor. 

Safkan spor otomobilleri için Vantage atmosferik motoruyla özel bir isimdi. Yedi yıldır Aston Martin’in en saf modellerinin kalbi  Vantage etiketini taşıyor. İlk önce 1951’de DB2High-OutputEngineOption için kullanılan Vantage, sonrai yıllarda kendi başına bir model olarak üretildi.

Yeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin VantageYeni Aston Martin Vantage

Yeni bir Aston Martin modeli için cesur ve ayırt edici bir tasarım dili gerekiyordu. Yeni Vantage, minimal ön ve arka çıkıntılar, kaslı yan silüet ve geniş kalçalarla çeviklik ve dinamizmi ifade ediyor. Saf, heykelsi formlar, atletik ve yırtıcı bir tutumla karşımıza çıkıyor. Yeni farlar ve arka stoplar, Vantage’ın göze diğer detayları arasında.Büyüyen Aston Martin model yelpazesinde güçlü ve bireysel bir kimlik kazandıran özel modellerin başında da yeni Vantage geliyor. 

Vantage’ın kalbinde Aston Martin’in güçlü yeni motoru yer alıyor. 4 litrelik çift turbo V8… Oldukça aşağıda konumlandırılan motor,  50:50 ağırlık dağılımı için bir hayli geride yer alıyor.

1530kg ağırlığı olan Vantage ağırlık ve tork-ağırlık oranları için harika dengede. Hava emişi, egzoz ve motor yönetim sistemlerinin detaylı olarak ayarlanması Vantage’a gerçekten sarhoş edici bir karakter ve ses kazandırıyor.

Vantage, etkileyici gücünü ve torkunu arka tekerleklere ZF sekiz kademeli otomatik şanzıman veriyor.

Motor, güç aktarımı, E-Diff, dinamik tork vektörlemesi, Dinamik Denge Kontrolü, Adaptif sönümleme ve elektrikli servo direksiyonun tam entegrasyonu sayesinde her sürüş modu, aracın tüm özelliklerini iyi bir şekilde optimize ediyor. Vantage, çeviklik ve tepkilerdeki her adımla birlikte giderek daha keskin, sesli ve daha heyecanlı hale geliyor.

Vantage, standart donanımda; anahtarsız çalıştırma, lastik basınç kontrol sistemi, park mesafesi göstergesi, park yardımı ve ön ve arka park sensörlerine sahip. Merkezi olarak monte edilmiş 8 “LCD ekran ile kontrol edilen ve araç içi eğlence sistemi, Aston Martin ses sistemi, Bluetooth, iPhone ve USB oynatma ve entegrasyonuyla birlikte bir de uydu navigasyon sisteminden oluşuyor.

Diğer Yazılar

Alfa Romeo Tonale satışa sunuldu. Özellikleri, Fiyatları, Tüm Detaylar!

Ahmet Armağan

Audi RS 3 Performance Edition ile 300 km/s’ye çıkıyor

Ahmet Armağan

Maxus e-deliver 3 kaç km gidiyor? Yükleme kapasitesi ne kadar?

Ahmet Armağan