BMW Bannerı
Otomobilkolik
FUAR Genel OTOMOBİL SEKTÖREL Volvo

Volvo V90 Cenevre’de Boy Gösterdi

Volvo V90 Studio Front 3/4

Estate segmentinde, 60 yıl önce Volvo Duett ile başlayan tartışmasız bir mirasın üzerine geliştirilen Yeni V90, gerçek bir estate modelin doğasında yer alan pratikliği sunuyor. Premium segmenti estetik, malzeme kalitesi ve işçilik anlamında bir adım daha öteye taşıyor.

Volvo Cars’ın 2020 vizyonuna yönelik teknoloji ve donanımlarını barındırıyor. XC90 ve S90’dan sonra 90 serisinde tanıtımı gerçekleştirilen üçüncü otomobil olan V90, tasarım, üretim ve donanımında birçok yenilik sunuyor. Özel tasarım ve tam modüler Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerinde üretilen Yeni Volvo V90. İsveç markasının devam eden değişim sürecinin bir diğer kanıtı.

Volvo V90 Studio Rear 3/4

Yeni Volvo V90’da, büyük hayvan algılama, yoldan çıkma önleme ve Apple CarPlay ile akıllı telefon entegrasyonunu da sağlıyor. Sınıfının lideri bağlantı gibi çeşitli özelliklere sahip, pazardaki en gelişmiş standart güvenlik paketi olan Pilot Assist yarı otonom sürüş teknolojisi yer alıyor. Pilot Assist, Volvo’nun önem verdiği yenilik alanlarından biri olan, tam otonom sürüşe geçişte önemli basamak oluşturuyor.

Volvo V90 Studio Front

V90’ın benzinli ve plug-in hybrid T8 Twin Engine motoru yaklaşık 410 hp güç ve sadece elektrik kullanarak yaklaşık 50 km menzil sunuyor. Power Pulse teknolojisi dizel motoruda belirgin bir performans desteği sağlıyor

Diğer Yazılar

Peugeot, BlueHDi İle Performansı Otomatiğe Bağladı

Yeni Volvo S90 ile Yeni Sürüş Deneyimi

Şirin Smart Fortwo’dan Limuzin Olursa?