BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
OTOMOBİL Toyota

Toyota Avcılar’da yepyeni bir plazayı hayata geçirdi

Toyota’nın Türkiye’deki 59’ncu, İstanbul’daki 8’nci plazası “Toyota Plaza Aktoy” Avcılar’da açıldı. Toyota’nın 3S Plaza (satış, servis ve yedek parça) konseptine uygun olan Toyota Plaza Aktoy, aynı zamanda çevre dostu binalara verilen Leed Gold sertifikasına da sahip. Toyota Plaza Aktoy, 755 m2’lik showroom, 11 bin 340 m2’lik kapalı alan, 775 m2’lik ilave araç otoparkı ve bin 220 m2’lik açık alanda 36 uzman personeli ile hizmet verecek.
Toyota Plaza Aktoy’un açılış törenine Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve Toyota Plaza Aktoy Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Küçükoğlu ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşma yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2020 yılına kadar olan süreçte Toyota’yı Türkiye’nin en sevilen markası yapma hedeflerinin bulunduğunu belirterek “Bu hedefe giden yolda bayi ağının güçlenmesi son derece önemli. Bu ülkeye bir çivi bile çakmanın önemli olduğu bu dönemde hem ekonomik anlamda hem de istihdam açısından Toyota markasına güvenerek bu yatırımı gerçekleştirenleri kutluyorum” dedi.

Bozkurt, Toyota’nın çevreci yaklaşımını Leed Gold sertifikasına sahip Aktoy Plaza ile bir kez daha kanıtladığını belirterek “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çevre dostu yaklaşımları sürdürüyoruz. Toyota çevreye duyarlı üretim anlayışını motor teknolojilerinde de ortaya koyarak hibritin yaratıcısı ve öncüsü olmuştur. Bugün 12 milyonu aşan hibrit satışıyla bu alanda da liderliğini sürdürmektedir” şeklinde konuştu. Yakın gelecekte Türkiye’de hibrit motora sahip Toyota model gamının artacağını da sözlerine ekleyen Bozkurt şunları söyledi;

“ÖTV teşviği ile birlikte Türkiye pazarında memnuniyet verici bir ivmelenme yaşandı. Ülkemizde hibrit farkındalığını ve bilinirliğini artırmak için 2017 yılında tüm bayilerimizi seferber etmiş ve bunun sonucunda toplamda 4 bin 110 hibrit araç satışına ulaşmıştık. 2018 yılının ilk 6 ayında da hibrit satış adedimiz 1836 olarak gerçekleşti. Hibrit satışlarındaki bu artışın halkımızın bilinçlenmesi ile doğru orantılı olduğunu söyleyebiliriz. 2019 ve sonrasında, Toyota markasının en güçlü yanı olan hibrit model sayısının artacak olması nedeniyle, bu teknolojiyi her yönüyle halkımıza anlatmak için çalışmalarımızı ara vermeden sürdüreceğiz. Tüm dünyada dizellerle ilgili birçok önlem alınmaya başlandı. Bu kararlara paralel olarak önümüzdeki 3-5 sene içerisinde dizel motor geliştirmeyeceklerini anons ettiler. Benim görüşüm, 2020 sonrasında dizel otomobil satışlarında ciddi bir düşüş yaşanacaktır ve hibrit araçların satışı artacaktır. Toyota olarak 2021’de Türkiye’deki toplam satışlarımızın yarısından fazlasının hibrit olmasını hedefliyoruz. ”

Leed Gold Sertifikalı Plaza

Toyota Plaza Aktoy Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Küçükoğlu da, bilinen Toyota kalitesinin ve markaya güven unsurunun yatırım yapma kararlarında etkili olduğunu söyledi. Küçükoğlu, plazanın sürdürülebilir ve çevre dostu özellikleri ile bir adım öne çıktığını dile getirerek “Aktoy Plaza, Leed Gold sertifikasına sahip çevre dostu bir yapıdır. Sağlıklı ve ekolojik bir çalışma çevresi oluşturduğumuz plazamızda yıllık yüzde 20 enerji ve yüzde 45 su tasarrufunu hedefliyoruz. Bina kullanıcılarının ve içerisinde yaşayacak kişilerin konforu ve sağlığı LEED sisteminin kriterlerine en üst düzeyde uymaktadır.” dedi.

toyota plaza kar, toyota plaza nataş, toyota plaza ikinci el, toyota bayileri istanbul, toyota gürses, toyota plazalarda ikinci el, toyota plaza sonkar, toyota ortaköy

Diğer Yazılar

NISSAN, “Brain-to-Vehicle” Teknolojisiyle Sürüşün Geleceğini Yeniden Tanımlıyor

Ahmet Armağan

Renault ve Dacia Yetkili Satıcıları Covid-19 önlemleri ile normalleşmeye hazır

admin

Honda’dan Mart ayına özel kampanya

Ahmet Armağan