Reklam Bannerı
Otomobilkolik
Skoda Müzesi Sanal Tur İle Geziliyor | Otomobilkolik
Genel OTOMOBİL Skoda

Skoda Müzesi Sanal Tur İle Geziliyor

Skoda Müzesi, koronavirüs salgını sebebiyle evde daha kaliteli zaman geçirmek isteyenlere sanal tur ile gezilmesiyle eşsiz bir fırsat sunuyor. 125 yıllık geçmişiyle dünyanın en eski üreticileri arasında yer alan marka, özel olarak geliştirilen Sanal Müze Tur’uyla farklı bir deneyim vaat ediyor.

Köklü geçmişinde otomotiv tarihinde neler yaşandığına ve nelerin değiştiğine ayna tutan Skoda Müzesi, tek tıklamayla birlikte 360 derecelik Sanal Tur ile birlikte gezilebiliyor. Bu sayede tüm otomobil tutkunları, hem Škoda‘nın tarihinde hem de otomotiv dünyasında yaşanan büyük değişimleri görebilecekler. Logo tarihçesinden, basılı evraklara kadar birçok değerli bilgi de bu sanal turda yer alıyor.

1895 yılında kurulan Škoda’nın tarihi müzesinde ziyaretçiler, yapının farklı farklı mimarisinin yanı sıra efsanevi ve tarihi modelleri burada görebilecekler. Bu turun içerisinde Çek otomobil markasının ilk ürettiği otomobil olan 1906 model Voiturette A’nın dahi direksiyonuna geçip kabinini inceleme şansı bulabilecekler. 

Diğer efsanevi modeller arasında  L&K- ŠKODA 110, ŠKODA 860, ŠKODA SUPERB 4000 ve Škoda 1101 ‘TUDOR’ Cabriolet gibi araçlara da ulaşmak mümkün. Ayrıca çok merak edilen yarış otomobilleri Skoda 130 RS ve ŠKODA FABIA SUPER 2000 de yakından incelenebiliyor.

Bununla birlikte 20. yüzyılda Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da 360 derecelik turu Škoda L&K 110 modeliyle de turlamak mümkün. Ayrıca son geliştirmelerle birlikte VR (Sanal Gerçeklik) deneyimiyle de izlenebiliyor.

Škoda’nın müzesinde binek otomobilden, yarış ve prototip araçlarına, motorlara, motosikletlere ve bisikletlere kadar 350 civarında parça sergileniyor. Bu müze, meraklıları için harika bir kaynak oluştururken ayrıca Škoda’nın mevcut ürün gamı da burada kapsamlı bir biçimde incelenebiliyor.

Sanal tur için: https://heritage.skoda-auto.com/en/

Diğer Yazılar

FOTO GALERİ: Tüm detaylarıyla 2020 BMW 7-Serisi

Ahmet Armağan

Volvo S60 modelinde dizel motor seçeneği yerine milt hybrid ve plug-in-hybrid olacak

Ahmet Armağan

OGD Türkiye’de Yılın Otomobilini Seçecek