BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
OTOMOBİL SEKTÖREL Skoda

Skoda Karoq, Altın Direksiyon ödülüne layık görüldü

Skoda’nın SUV atağının yeni halkasını oluşturan Karoq, kısa zamanda beğeni toplamayı başardı. 2018 yılının ilk çeyreğinden itibaren Türkiye pazarında da sunulacak Karoq, 1993 yılında bu yana düzenlenen prestijli Altın Direksiyon Ödülü’nün sahibi oldu.

Avrupa’nın en dikkat çeken ödüllerinden biri olan Altın Direksiyon’da, 42 yeni model yer aldı. 2017 Altın Direksiyon Ödülü’ne layık görülen Karoq, kompakt SUV segmentinde birçok açıdan yeni standartlar belirlemeyi başardı.

Rekabetin en yoğun yaşandığı kompakt SUV kategorisinde yer alan Skoda Karoq, Auto Bild ve grup dergilerinin 20 ülkeden oluşan okuyucuları tarafından finalist olarak gösterildi. Bunun ardından Karoq, İtalya’da yarış pilotu, mühendis, tasarımcı, editör ve bazı ünlü isimlerden oluşan 53 kişilik jüri tarafından yapılan kapsamlı testlerden geçirilerek birincilikle onurlandırıldı.

Dikkat çekici tarzının yanı sıra teknoloji, genişlik ve motor seçenekleri gibi özellikleriyle de öne çıkan Karoq, jüri üyelerini iyi yol tutuşu ve sürüş kalitesiyle de etkiledi. Skoda’nın yeni SUV’u ülkemizde 2018’in ilk çeyreğinde ikisi benzinli ve bir dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneğiyle sunulacak.

Diğer Yazılar

İstanbul’da bir günde 4 bin trafik cezası kesildi

Ahmet Armağan

Hyundai i20 Coupe 1.4 MPI Test Sürüşü

Şirketlere yakıtta indirim!