BMW Bannerı Tiguan Bannerı
Otomobilkolik
DEDİKODU OTOMOBİL Skoda

Skoda Kamiq Çin pazarı için geliyor

Skoda bu hafta Pekin Otomobil Fuarı’nda yepyeni bir modelin örtüsünü kaldıracak. 

Skoda’nın Karoq ve Kodiaq’dan sonra yeni şehirli SUV’u Kamiq ile ilgili birçok görsel gördük ama sanıyoruz ki en net olanı bu. 

Önceden şunu söyleyelim: Kamiq sadece Çin pazarında yer alacak. 

Çin’in Skoda’nın dünyadaki en büyük pazarını temsil etmesi aslında sürpriz değil. Çek oto üreticisi on yıldan fazla bir süredir Çin’de yer alıyor. 2007 yılında pazara girdiğinden bu yana 2,35 milyon araç sattı. Sadece geçen yıl, Çin’de 325.000 Skoda satıldı.

Yeni Kamiq, Skoda’nın bu rakamı 2020 yılına kadar yılda 600.000’e çıkarmasına yardım etmeyi hedefliyor. Ancak Skoda, Çin pazarına yönelik olarak daha özel SUV’lar geliştirmeyi planlıyor. Kamiq sadece sadece ilki.

Şirketin CEO’su Bernhard Maier, “Škoda, Çin’deki otomotiv pazarında SUV segmentinde özellikle dinamik büyümeyi görüyor. Çünkü Çin’deki SUV modellerine yönelik talep yalnızca son üç yılda iki katına çıktı” dedi.

Škoda’nın Çin’deki SUV kampanyası, Škoda Kodiaq ve Karoq modellerinin başarılı lansmanı ile başladı. Bu kampanyaya devam ederek, sadece Çin pazarı için yeni bir SUV geliştirdik – yeni Škoda Kamiq’de bunlardan biri. Škoda, bu pazarda daha büyük ve farklı dört SUV daha sunacak. 

Diğer Yazılar

Renault’dan 33 milyon Euro’luk yatırım

Ahmet Armağan

SEAT Ibiza’nın 33 yıllık hikayesi

Ahmet Armağan

Peugeot 2008 SUV Tasarımı Yenilendi