Qries
OTOMOBİL Rolls Royce

Rolls-Royce’un ilk arazi aracı Cullinan geçtiğimiz günlerde tanıtıldı

Rolls-Royce’un ilk arazi aracı Cullinan geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Müşteriler lüks SUV’u istiyordu Rolls-Royce’da Cullinan’ı ortaya çıkardı.

Cullinan, yolcuları için lüks ve aynı zamanda off-road yapabileceği bir araç. Cullinan’ın maceracı tarafını görsel olarak vurgulamak için Rolls-Royce , pürüzlü kenarlar, karşı dönen kapılar ve lazer ışığı ile aydınlatılmış yeni bir grafik ile azaltılmış ve fonksiyonel bir tasarım sunuyor. Kaputun altında Phantom’dan bilinen V12 çift turbo 6.75 litrelik ünite yer alıyor.

Bu motor 571 HP ve 850 Nm maksimum tork üretiyor. Asfalt yollarda ilerlemek için de Cullinan dört tekerlekten çekişli.

SUV, Rolls-Royce Phantom’da halihazırda kullanılmakta olan yeni geliştirilmiş bir alüminyum platformu üzerinde inşa edildi. 

Bu yeni mimariyle birlikte kullanılan adaptif havalı süspansiyon sayesinde Rolls-Royce, SUV’un konfordan ödün vermeden off-road kullanımı için gerçekten uygun olduğunu vaat ediyor.

Ön camdaki şeridi tarayan ve şasiyi uygun şekilde ayarlayan bir kamera da buna katkıda bulunuyor.

Ek olarak, sensörler bir tekerleğin çekiş gücünü kaybedip kaybetmediğini sürekli olarak ölçüyor. Zemin teması eksik olduğunda, ilgili tekerlek otomatik olarak güce maruz kalıyor.

Rolls-Royce, Cullinan 540 milimetre su geçişi yapabiliyor.

Cullinan’ın içi, monumental olarak tasarlanmış ve Phantom’un kokpitini andırıyor. Masif gösterge paneli iki parçaya ayrılmış: üst kısım deri ile kaplı, alt kısım ahşapla süslenmiş.

Cullinan’daki koltuklar Rolls-Royce kalitesini ve işçiliğini sergileyen cesur, kendine güvenen bir karaktere sahip. Yeni koltuklar, Rolls-Royce’ın deri zanaat ustalığını da gözler önüne seriyor, çünkü tüm sırt paneli, üç boyutlu bir yüzey elde etmek için tek bir deriden üretildi. Cullinan’ın arka yolcu bölmesi, özel ihtiyaçlar için, evde hissi yaratacak en iyi koltuğu sunmak üzere tasarlanmıştır. Arkada iki çeşit koltuk konfigürasyonu sunulmaktadır. Salon Koltukları veya Bireysel Koltuklar. Salon koltuk konfigürasyonu, iki seçeneğin daha işlevselidir. Arka koltuklar katlanabiliyor olarak tasarlanmıştır. Rolls-Royceiçin bir ilk olan katlanabilen koltuk özelliği fonksiyonelliği ön plana çıkarır.

Diğer Yazılar

Hyundai Tarafından Auto Show’da İki Önemli Yenilik

Renault Grubu, Çin için yeni stratejisini belirledi

admin

Suzuki Mini Crossover iM-4 2018 Yılında Gelebilir