Müşteri Memnuniyet Endeksi 2019 Lideri Renault ve Dacia
Dacia OTOMOBİL Renault SEKTÖREL

Renault ve Dacia markaları, müşteri memnuniyet endeksinde lider oldu

Renault ve Dacia markaları, sikayetvar.com 2019 müşteri memnuniyet endeksi lideri oldu. Türkiye’nin en büyük şikayet platformu sikayetvar.com’da Renault ve Dacia markaları* otomotiv sektöründe kendi kategorilerinde** birinci sırada yer aldı.

Markalar, yaklaşık 4 milyon üye ve aylık 7 milyon tekil ziyaretçiye sahip platformda, müşteri memnuniyet endeksi, memnuniyet düzeyi, teşekkür oran, churn (müşteri kaybını engelleme) ve şikayet oran endeksine göre değerlendiriliyor.

Renault MAİS, Diyalog platformu ile müşterilerine; sesli hizmetler, sosyal ve dijital kanallar olmak üzere kişiye özel, kolay ve benzersiz bir deneyim sunuyor. Diyalog İletişim Hattı, kaza ve arıza gibi durumlarda anlık müdahale hizmeti sunan Renault Yardım, tüm başvuru ve taleplerin değerlendirildiği Şikayet Yönetim Ekibi, kalite ve memnuniyet kontrol aramalarının yapıldığı Renault Dinliyor’un yanı sıra Sosyal Medya ve Dijital Kanallar ekibi ile 7/24 hizmet veriyor.

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş: ‘’Renault MAİS olarak, OYAK vizyonu çerçevesinde müşteri memnuniyeti en büyük önceliklerimiz arasında. 2018 yılında kurduğumuz Ulusal ve uluslararası platformlarda altın madalya da olmak üzere önemli ödüllere layık görülen Diyalog İletişim Merkezi’nin Şikayetvar.com gibi önemli bir platformda da birincilik elde etmesi bizi gururlandırdı. Diyalog platformu ile müşterilerimize en doğru hizmeti ve desteği; en güncel teknolojileri kullanarak kesintisiz ve hızlı bir şekilde sağlıyoruz. Otomotiv sektöründeki 50 yıllık tecrübemizi de katarak müşteri deneyiminde de fark yaratıyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Diğer Yazılar

Elektrikli SUV SKYWELL ET5 Türkiye’de. Fiyatı ne kadar olacak?

Ahmet Armağan

Toyota, yeni GR Yaris modellerinin tüm ürün gamının duyurusunu yaptı

admin

Dünyanın En Çirkin Arabaları Serisi

admin