Porsche 911 Turbo S Techart GT Street RS | Otomobilkolik
FOTO-GALERİ MODİFİYE OTOMOBİL Porsche

Porsche 911 Turbo S Techart GT Street RS

Techart adlı modifiye firmasını, Porsche modelleri üzerine geliştirdiği özel otomobilleriyle tanıyoruz diyebiliriz. Bu firma şimdi de Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtacağı yeni otomobilini resmi olarak duyurdu. Bu otomobil, bir Porsche 911 Turbo S üzerine geliştirilmiş. Bu özel aracın sunduğu güç ve performans ise GT2 RS’in bile ötesine taşınmış. Techart firması bu otomobilden sadece 10 adet üretmeyi planladığını da açıklıyor.

Aracın özelliklerine baktığımızda, arka kısmında yer alan çift turbolu 6 silindirli boxer motorun artık 770 beygir güç ve 920 Nm tork üretmekte olduğunu görüyoruz. Kıyaslamak gerekirse, GT2 RS gibi çok gelişmiş bir Porsche 911 Turbo S modelinin bile 700 beygir güç ile 750 Nm tork sunduğunu söyleyebiliriz. Techart’ın tahminlerine göre bu güçlü GT Street RS otomobili, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 2.5 saniye gibi bir sürede tamamlayabiliyor. Ayrıca aracın 200 km/s hıza ulaşması için sadece 8.1 saniyeye ihtiyaç duyduğu da belirtiliyor. Belirtilen maksimum hız değeri ise 340 km/s’nin biraz üzeri şeklinde.

Techart’ın GT Street RS’inin dış tasarımına baktığımızda da ilginç detaylar görebiliyoruz. İlginç dedik, çünkü aracın üzerindeki karbonfiber parçalar, bildiğimiz karbonfiber desenine ve görünümüne sahip değiller. Daha farklı bir deseni bulunan bu karbonfiber parçalar aracın ön lip, çamurluklar, arka rüzgarlık ve yan hava girişleri gibi kısımlarında yer almışlar. Ayrıca aracın ön lip ve arka rüzgarlık gibi parçaları, aktif birer parça şeklinde. Yani daha iyi hava akışı için kendilerini aracın hızına göre ayarlıyorlar. 

Tüm bunlara ek olarak Techart’ın aracın iç mekanında deri ve Alcantara malzemelere yer verdiğini görüyoruz. Ayrıca aracın kapı panelleri ve koltuk minderleri gibi kısımlarda yanmayan türde bir yün malzeme kullanılmış. Bu da bu aracın pistlerde gönül rahatlığı ile kullanılabileceğini gösteriyor.

Diğer Yazılar

Skoda’dan yeni yıl hediyesi gibi kampanya

VIDEOTEST: Hyundai i30 CW 1.6 CRDi DCT

Hyundai i30 N modelinin sesini duydunuz mu?

Ahmet Armağan